Hlavní navigace

Nadace Nova a TV Nova podpoří již pošesté Ceny Akademie literatury české

[Tisková zpráva] Již pošesté je letos Nadace Nova donátorem udělování prestižních cen Akademie literatury české a televize Nova je hlavním mediálním partnerem akce. Slavnostního předání cen, které se uskuteční v pátek 11. března 2011 v 15 hodin v sále Akademie věd ČR, se zúčastní generální ředitel TV Nova a předseda správní rady Nadace Nova Jan Andruško.

Sdílet

Praha, 9. března 2011 – Za podpory televize Nova jako hlavního mediálního partnera a její Nadace Nova jako tradičního donátora budou v pátek 11. března 2011 v 15 hodin v prostorách pražského sídla Akademie věd ČR uděleny ceny Akademie literatury české. Slavnostního aktu se zúčastní generální ředitel televize Nova a předseda správní rady Nadace Nova Jan Andruško.

Cenu Ladislava Fukse za celoživotní přínos české literatuře tentokrát převezme významný český pedagog, spisovatel, scenárista, publicista a muzikolog, PhDr. Zdeněk Mahler, autor řady knih, divadelních her, filmových scénářů a rozhlasových i televizních her. Cenu Boženy Němcové, udělovanou za konkrétní literární dílo v posledních třech letech, obdrží významný současný sociolog, publicista a enviromentalista, profesor PhDr. Jan Keller, za knihu Tři sociální světy: sociální struktura postindustriální společnosti, v níž se zabývá proměnami sociální struktury dnešní společnosti. Cena Máchova růže bude v letošním roce výjimečně udělena jako čestná in memoriam docentu PhDr. Vladimíru Justlovi, literárnímu historikovi, divadelnímu vědci a jednomu z největších znalců české literatury a divadla, za jeho významnou podporu začínajících autorů.

Nadace Nova nepodporuje pouze charitativní projekty, ale zaměřuje se i na významné kulturní a společenské aktivity. S Akademií literatury české, která byla založena v roce 2006, spolupracuje od prvopočátku. Akademie literatury české podporuje talenty spisovatelské obce a soudobé české literatury jako celek. Nechce podporovat výhradně zavedené a známé autory, hledá a zaměřuje se i na ty, kteří přicházejí na literární scénu s novým pohledem a moderním způsobem tvorby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).