Hlavní navigace

Nova podpoří film Filipa Renče Na vlastní nebezpečí

[Tisková zpráva] Televize Nova se bude podílet na vzniku dalšího českého filmu. S producenty nového snímku Filipa Renče Na vlastní nebezpečí uzavřela smlouvu o předkupu televizních vysílacích práv a dílo tak po uvedení v kinech uvidí na obrazovkách diváci TV Nova.

Sdílet

Praha 16. srpna 2006 – Po komedii Román pro ženy, která jako divácky nejúspěšnější film roku 2005 získala Českého lva, se Filip Renč rozhodl natočit látku s vážnější tematikou. Žánrově ji lze označit jako akční drama a jejím autorem a scenáristou filmu je Jan Urban. Oba tvůrci se sešli u práce na snímku, jehož příběh se každého z nich určitým způsobem dotýká. Podle svých slov ho ale pro potřeby filmu trochu přitvrdili a přesunuli i dějiště.

S hrdiny se setkáme na hranicích Srbska a Rumunska v Karpatech, kde hlavní hrdina na základě cívky starého amatérského filmu pátrá po skutečné příčině smrti svého otce – kajakáře. Souběžně se odehrává příběh dalších členů výpravy za extrémními sporty, jimž se jejich cesta na raftu a konflikt s milicí změní v boj o život. Do hlavních rolí Renč obsadil Jiřího Langmajera, Filipa Blažka, Václava Jiráčka, Lucii Šipošovou, Miroslava Krobota a další.

„Věříme, že film Na vlastní nebezpečí bude stejně úspěšný jako Román pro ženy, který jsme produkovali a který Filip Renč režíroval. Filip patří k nejtalentova­nějším tvůrcům u nás a těší nás, že s ním můžeme po více jak roce znovu spolupracovat,“ říká generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.

S producenty filmu, jehož premiéra je předběžně naplánována na rok 2008, uzavřela televize Nova smlouvu o předkupu televizních vysílacích práv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).