Hlavní navigace

Nova požádala o bonusovou licenci na Novu Cinemu

[Tisková zpráva] Společnost CET 21, která provozuje televizi Nova, požádala o tzv. kompenzační licenci na filmový kanál Nova Cinema. Žádost byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání doručena 27. října 2008. V pozemní digitální síti by se Nova Cinema měla podle předpokladů objevit do konce roku.

Sdílet

Praha 7. listopadu 2008 – Televize Nova získala nárok na udělení kompenzační licence, když se letos v srpnu rozhodla splnit podmínky pro její získání stanovené v zákoně č. 304/2007 Sb. Žádost o udělení licence byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání doručena 27. října 2008. „Vysílání Novy Cinemy v pozemní digitální síti je již technicky a organizačně připraveno. Rádi bychom ho spustili do konce letošního roku,“ řekl generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Nova Cinema začala přes satelit a kabel vysílat v prosinci loňského roku. Podle údajů z poslední vlny kontinuálního výzkumu peoplemetrového projektu je penetrace Novy Cinemy za TV jednotlivce 4+ 21,17%. Po spuštění Novy Cinemy v pozemní digitální síti (multiplex 2) bude tento kanál přístupný pro 51% domácností i v této distribuční síti.

Nova Cinema je v současnosti nejsledovanějším filmovým kanálem na českém trhu. A zájem o ni stále roste. V měsíci říjnu byla její sledovanost v čase od 10:00 do 2:00 v cílové skupině D15–54 0,13%, podíl na publiku dosáhl 0,85%. V domácnostech s možností příjmu Novy Cinemy dosahoval v průběhu října tento kanál share v cílové skupině 15–54 až 3,5%. V hlavním vysílacím čase byla sledovanost Novy Cinemy v cílové skupině D15–54 0,25%, podíl na sledovanosti činil 0,81%.

Nova Cinema odvysílá denně průměrně tři celovečerní filmy a řadu televizních seriálů. Nabízí i širokou paletu publicistických pořadů, mimo jiné Hollywoodský zpravodaj, sledující podrobně dění ve filmových studiích. Pořad Hvězdy červeného koberce se zase věnuje filmovým hvězdám, jejich úspěchům i nezdarům, názoru, vkusu a životnímu stylu vůbec. Od září nabízí svým divákům první pořad vlastní tvorby Hvězdný reportér, který uvádí Tomáš Kraus.