Hlavní navigace

TV Nova předala Ceny pořadu 112 – V ohrožení života

[Tisková zpráva] Za účasti špiček policejních a záchranářských složek převzali ve čtvrtek 21. dubna 2011 Ceny pořadu 112 – V ohrožení života vítězní hrdinové z reportáží, které odvysílala televize Nova v roce 2010 v populárním stejnojmenném publicistickém pořadu. Stejně jako v minulých letech je vybrali sami televizní diváci prostřednictvím hlasování na internetu. Absolutními vítězi se stali policisté ze Slavkova, kteří zachránili z ledové vody řidičku s dítětem v náručí.

Sdílet

Praha, 22. dubna 2011 – Z rukou generálního ředitele televize Nova Jana Andruška převzali ve čtvrtek 21. dubna 2011 zvláštní Cenu pořadu 112 – V ohrožení života pro absolutního vítěze, který získal s obrovským předstihem nejvyšší počet hlasů, hrdinové reportáže „Slavkov“ pprap. Jakub Piňos a prap. Pavel Vach, kteří krátce před Vánocemi zachránili z ledové vody mladou řidičku s tříletým synkem v náručí. Zároveň převzali i cenu ročníku 2010, kterou jim společně předali odstupující ministr vnitra a vicepremiér Vlády ČR Radek John a nastupující ministr vnitra ČR Jan Kubice.

Předávání ocenění hrdinům, jejichž příběhy byly odvysílány v rámci publicistického pořadu 112 – V ohrožení života v roce 2010, se uskutečnilo za účasti špiček našich policejních a záchranářských složek v historickém sále pražského Mozartea. Nejlepší profesionály, záchranářské týmy i laiky z loňských reportáží úspěšného publicistického pořadu TV Nova zvolili stejně jako v předchozích letech televizní diváci. Z patnácti nominovaných zachránců vzešlo prostřednictvím divácké ankety na internetových stránkách pořadu www.nova.cz/112 pět rovnocenných vítězů.