Hlavní navigace

TV Nova a tn.cz mediálními partnery Preventivního vlaku 2011

[Tisková zpráva] Mediálními partnery Preventivního vlaku 2011, jehož cílem je zvýšení bezpečnosti železniční dopravy, jsou televize Nova a zpravodajský internetový portál tn.cz. Zvláštní souprava, která má za úkol varovat především mladé lidi před zbytečným hazardem, se včera a dnes zastavila na nádraží v Plzni, ve čtvrtek a v pátek pak v Praze-Radotíně, vždy od 8 do 14 hodin.

Sdílet

Praha, 27. dubna 2011 – Televize Nova a zpravodajský internetový portál skupiny Nova tn.cz jsou mediálními partnery Preventivního vlaku 2011, který má za úkol varovat před zbytečným hazardem v prostoru železnice. Při nehodách na železničních přejezdech, při riskantním přebíhání kolejí či po zásahu proudem z troleje zbytečně umírají lidé a statistiky mluví jednoznačně – velmi rizikovou skupinou jsou mladí lidé ve věku od 13 do 19 let! Proto chce tato akce oslovit a zaujmout především je.

Preventivní vlak 2011 tvoří zvláštní kinovůz, konferenční vagón a vůz pro nácvik první pomoci, v nichž návštěvníci mimo jiné uvidí, jak dopadne člověk po střetu s vlakem, srovnání brzdné dráhy vlaku a auta, následky střetu auta s vlakem na železničním přejezdu i zásahu proudem z troleje, kde je napětí 25 000 voltů.

V Praze očekává Preventivní vlak 2011 své návštěvníky ve čtvrtek a v pátek v zastávce Praha-Radotín, vždy od 8 do 14 hodin. Vstup je zdarma, studenti do něj mohou přijít po předchozím objednání. Akci spolupořádají letos již počtvrté České dráhy, Drážní inspekce, Policie ČR a záchranářské složky pod záštitou BESIP Ministerstva dopravy, Plzeňského kraje a Magistrátu hlavního města Prahy. Oficiálním dopravcem vlaku je ČD Cargo. Cílem všech partnerů je přispět ke zvýšení bezpečnosti železniční dopravy. Televize Nova se k této akci připojuje jako mediální partner již potřetí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).