Hlavní navigace

Nová procesorová technologie společnosti Intel zlepšuje klíčové vlastnosti mobilních počítačů

[Tisková zpráva] Procesorová technologie Intel® Centrino® 2 přináší do mobilních počítačů grafiku a video ve vysokém rozlišení - „HD-to-Go“. Novinkami jsou také funkce lepšího zabezpečení a správy notebooků, zvýšení rychlosti, prodloužení životnosti baterií a rozšíření bezdrátového dosahu.

Sdílet

SAN FRANCISCO, 15. července 2008 – Společnost Intel dnes představila produkty s mobilní procesorovou technologií Intel® Centrino® 2, která disponuje pěti novými procesory Intel® Core™2 Duo. Připravuje se něco kolem 250 inovativních návrhů notebooků pro firmy a domácí spotřebitele – včetně modelů s ideální kombinací výkonných procesorů, grafiky a bateriemi s dlouhou výdrží. Uživatelé se tak mohou těšit na jedinečný zážitek ze sledování videa ve vysokém rozlišení a zvýšení uživatelského komfortu práce s počítačem a internetem.

Intel dále uvedl nejvýkonnější dvoujádrový mobilní procesor na světě Intel® Core™2 Extreme, který běží na svižných 3,06 GHz (měřeno průmyslovým testem SPECint*_rate_ba­se2006 – http://www.spec­.org**).

Seznam letních novinek v oblasti mobilních technologií tím ale nekončí. Intel oznámil, že do 90 dnů hodlá představit osm dalších procesorů, mezi kterými budou vůbec poprvé i čtyřjádrové mobilní procesory. Dále představí druhou generaci produktů pro ultratenké a lehké notebooky. Celkově uvede na trh 14 nových procesorů, protože notebooky v prodejních statistikách předstihují stolní počítače.

Procesorová technologie Intel Centrino 2 a Intel® Centrino® 2 vPro™, známá pod kódovým názvem Montevina, zlepšuje prostřednictvím nových procesorů a čipsetů všechny hlavní funkce notebooků včetně výkonu a životnosti baterií. Obsahuje také rychlejší bezdrátovou technologii 802.11n (samotná technologie WiMAX bude k dispozici koncem letošního roku). Novinkou jsou také nové možnosti správy počítače pro firemní zákazníky.

„Když jsme v roce 2003 poprvé představili Intel Centrino, existovalo jen několik Wi-Fi hotspotů. YouTube videa a sociální sítě skoro neexistovaly. V kategorii „tenké a lehké“ se uvádělo pouze snižování hmotnosti a stolních počítačů se prodávalo výrazně víc než notebooků,“ řekl Mooly Eden, viceprezident společnosti Intel a generální ředitel skupiny zaměřené na mobilní platformy Mobile Platforms Group a dodal: „Dnes ve Spojených státech notebooky v prodejích předstihují stolní počítače a my razíme cestu zábavě ve vysokém grafickém rozlišení, propracovanějším online hrám, rychlejší širokopásmové bezdrátové komunikaci a snazší a bezpečnější správě, aktualizaci a údržbě notebooků firemních zákazníků.“

Společnost Intel dále představuje pět nových dvoujádrových procesorů založených na tranzistoru high-k s kovovým hradlem, které jsou vyrobeny 45nm výrobní technologií. Tyto procesory disponují rychlejším kmitočtem FSB 1066 MHz a až 6 MB cache L2. Tři verze snižují příkon notebookových procesorů zhruba o 30 procent, až na 25 wattů. Další možností je využití technologie Deep Power Down, která výrazně šetří energii tím, že v okamžiku, kdy je notebook nečinný, vypíná některé komponenty procesoru, jakými jsou hodiny jádra nebo cache paměť.

Dále Intel uvedl čipset Mobile Intel® 45 Express a bezdrátovou síťovou kartu Intel® Wi-Fi Link série 5000, které jsou již v prodeji. V noteboocích budou k dispozici v červenci a srpnu. Intel Wi-Fi Link 5000 díky podpoře 802.11 draft-N umožňuje nejrychlejší možnou přenosovou rychlost současnosti – až do 450 Mb/s. Oproti starší technologii 802.11a/g to představuje pětkrát vyšší rychlost a navíc s dvojnásobným dosahem.

Přepínatelná grafika a nové možnosti energetických úspor notebooků s technologií Intel Centrino 2 dovolují na každém notebooku využívat integrovanou nebo přídavnou grafiku. Možnost výběru umožňuje dosáhnout vyššího 3-D výkonu nebo větších energetických úspor.

Domácím uživatelům přináší procesorová technologie Intel Centrino 2 vysoký výkon a výdrž baterií, aby si na jediné nabití akumulátoru mohli vychutnat plnohodnotné Blu-ray video a video ve vysokém rozlišení (HDTV). Podobně si mohou užívat ničím omezené hraní online her, rychlejšího stahování hudby nebo ukládání videa.

Firemním uživatelům nabízí Intel Centrino 2 prostřednictvím technologie vPro rozšířené možnosti správy počítačů a nové bezpečnostní funkce. V době, kdy společnosti notebooky nahrazují stolní počítače, potřebují disponovat vzdálenou diagnostikou a možností aktualizovat a opravovat počítačové systémy přes bezdrátovou síť. Byla rovněž integrována vylepšená správa s AMT 4.0, která povoluje bezdrátový management počítače i v době, kdy je ve spánkovém režimu. Dále Intel Centrino 2 obsahuje funkce vzdálené konfigurace systému a podporu standardů správy nové generace (WS-MAN a DASH 1.0). Součástí je i funkce, která zaměstnancům umožňuje iniciovat komunikaci s IT oddělením i mimo firemní firewall.

OEM partneři a Channel system builders přinesou na trh téměř 250 systémů. Více informací včetně ceníku produktů naleznete na www.intel.com/go/pro­cessor_pricin­g. Další informace včetně fotografií, videí, připojených blogů a dalších informací, naleznete na www.intel.com/pres­sroom/archive/re­leases/20080715­comp_sm.htm.

Další informace o technologii Intel Centrino 2 naleznete na www.intel.com/pres­sroom/kits/cen­trino2.

WiMAX nabírá tempo
Koncem roku Intel zahájí ve Spojených státech (zatím) dodávku svých vůbec prvních kombinovaných WiMAX/Wi-Fi modulů, které jsou součástí Intel® WiMAX/Wi-Fi Link 5050 Series. Jde o volitelný doplněk pro budoucí notebooky, který je založený na technologii Intel Centrino 2. WiMAX je 4G širokopásmová bezdrátová technologie, založená na internetové technologii, doplňující Wi-Fi sítě. WiMAX také poskytuje výrazně širší hlasové a internetové pokrytí. Na rozdíl od sítí Wi-Fi umožňuje WiMAX odstranit z měst „drátové technologie“ a snadno připojit k internetu i uživatele na cestách. Na rozšíření WiMAX sítí Intel pracuje s poskytovateli služeb po celém světě. První sítě budou uvedeny do provozu v U.S.A.¨

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pres­sroom a http://blogs.in­tel.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).