Hlavní navigace

Nová produktová řada Citrix Delivery Center transformuje datová centra na centra poskytování služeb

[Tisková zpráva] Citrix sjednotil různá řešení infrastruktury pro poskytování aplikací do jediné produktové řady a přejmenoval Citrix Presentation Server™. Nový nástroj Workflow Studio přináší snadné řízení různých komunikací v rámci několika produktů Citrix Delivery Center.

Sdílet

FORT LAUDERDALE, stát Florida, 20. února 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila uvedení nové produktové řady nesoucí název Citrix Delivery Center. Nová řada zastřešuje čtyři hlavní skupiny výrobků: Citrix XenServer™, Citrix XenDesktop™, Citrix® NetScaler® a Citrix XenApp™ (dříve Citrix Presentation Server™). Společnost Citrix rovněž představila nový nástroj Citrix Workflow Studio, s jehož pomocí mohou zákazníci plně využít všech výhod produktů Citrix Delivery Center na základě řízení komunikace v rámci různých produktů Citrix i řešení od dalších dodavatelů.

Nová značka Citrix Delivery Center je odrazem stále intenzivnější snahy IT firem o přeměnu statických datových center na dynamická „centra poskytování služeb“. Datová centra, jak již plyne z jejich názvu, byla tradičně chápána jako statické sklady aplikací a dat, orientované spíše na dlouhodobé výrobní projekty než na poskytování služeb na vyžádání s velmi krátkou dobou odezvy. Tento zastaralý model však jen stěží zvládá potřeby horečnatě se měnícího obchodního prostředí dnešních dnů, kdy firmy čelí nepolevující záplavě nových aplikací a zařízení, tlaku nových konkurentů i stále mobilnější pracovní síly. Podnikání je dnes postaveno na aplikacích. Schopnost poskytovat aplikace a pracovní prostředí komukoli, kdykoli a kdekoli z jednoho zabezpečeného místa je tedy pro většinu IT firem stále důležitější. Citrix Delivery Center poskytuje komplexní infrastrukturu pro poskytování aplikací, a je proto prvním řešením na trhu, které je odpovědí na zmiňované problémy v rámci všech aplikací, sítí i uživatelů.

„V dnešním neustále se měnícím podnikatelském prostředí nedokáže tradiční způsob nasazování aplikací potřeby větších podniků splnit,“ uvedl Michael Rose, výzkumný analytik ze společnosti IDC. „Stále roste počet mobilních pracovníků, výpočetních pracovišť, aplikací i uživatelských scénářů; infrastruktura poskytování aplikací pak představuje dynamický a pružný způsob, jak aplikace uživatelům zpřístupnit. Citrix Delivery Center je jedinečný způsob napomáhající při řízení kritických součástí infrastruktury nezbytných ke skutečnému poskytování aplikací.“

Citrix Delivery Center: představení produktové řady
Produktová řada Citrix Delivery Center spojuje dohromady čtyři klíčové systémy z infrastruktury poskytování aplikací od tohoto výrobce. Zákazníci budou mít i nadále možnost pružně volit mezi jednotlivými produkty, jejich kombinacemi v rámci produktové řady, nebo využít celou komplexní infrastrukturu pro poskytování aplikací. Produktová řada Citrix Delivery Center zahrnuje:

  • Citrix XenServer – řada XenServer představuje platformu podnikové třídy pro správu virtualizovaných aplikací v rámci libovolného počtu serverů datového centra formou agregovaného souhrnu výpočetních zdrojů. Nová verze XenServer Platinum Edition se zároveň stává prvním a v tuto chvíli jediným řešením na trhu, které řeší virtuální i fyzické servery zároveň, a datové centrum je díky tomu dynamičtější.
  • Citrix NetScaler – řada NetScaler je speciální řešení pro poskytování webových aplikací, které dokáže urychlit výkon nejnáročnějších webových aplikací až na pětinásobek, při současném zvýšení zabezpečení a snížení nákladů na webovou infrastrukturu. Kromě zajištění webových aplikací pro tisíce firemních zákazníků se NetScaler používá jako infrastruktura pro většinu celosvětově největších zákaznických portálů, které každodenně odhadem navštíví 75 procent všech uživatelů Internetu.
  • Citrix XenApp – vlajková loď mezi virtualizačními produkty této společnosti, dříve známá jako Presentation Server. Jedná se prakticky o oborový standard pro poskytování aplikací platformy Windows s optimálním výkonem, zabezpečením a úsporou nákladů. Řada XenApp má dnes více než 70 milionů uživatelů a mezi zákazníky najdeme 99 procent firem ze žebříčku Fortune Global 500. Produkty využívají ty nejmodernější technologie pro virtualizaci na straně klientů i serverů s cílem poskytovat aplikace pracovníkům v kancelářích i v terénu z jediného centrálního místa. Nový název XenApp byl vybrán proto, aby lépe odrážel hlavní funkci produktu, který je zaměřen na virtualizaci aplikací, a dále aby byla zdůrazněna myšlenka poskytovat zákazníkům komplexní virtualizační systém pokrývající servery (XenServer), aplikace (XenApp) i desktopy (XenDesktop).
  • Citrix XenDesktop – XenDesktop je v tomto oboru prvním komplexním systémem virtuální infrastruktury desktopů – VDI (Virtual Desktop Infrastructure). S produktem padají tradiční omezení stávajících řešení a uživatelům se nabízí jednoduché, zabezpečené a nenákladné řešení desktopu Windows na úrovni, kterou jiné produkty nabídnout nemohou.

Součástí produktové řady Citrix Delivery Center jsou dále všechna řešení společnosti Citrix uváděná na trh jako součást výše uvedených skupin produktů, např. Citrix Access Gateway™, Citrix EdgeSight™, Citrix Password Manager™, Citrix Provisioning Server™ a Citrix WANScaler™. Tyto produkty zvyšují hodnotu poskytování aplikací v rámci všech aplikací i desktopů a slouží jako hlavní rozlišující prvky mezi čtyřmi hlavními soubory produktů z Citrix Delivery Center. Všechny se i nadále nabízejí také jako samostatná řešení.

„Tento posun ve způsobu nahlížení na tradiční datové centrum jako dynamičtější centrum poskytování služeb plně odpovídá neustále se měnícímu prostředí IT ve firmách, kde je infrastruktura kvůli nasazení různých technologií, jako je např. virtualizace, mnohem složitější než v minulosti,“ uvedl Davood Ghods, mluvčí Ministerstva zemědělství státu Kalifornie. „Od produktu jako je Citrix Delivery Center si slibujeme, že poskytne kompletní sadu technologií pro poskytování vzájemně spolupracujících aplikací, po čemž touží každá IT organizace.“

Produkt Workflow Studio umožňuje vytvořit skutečně dynamickou platformu pro poskytování služeb
Produkt Citrix Workflow Studio nabízí řídicí nástroj, který může obsahovat příkazy prakticky ze všech myslitelných produktů. Ty následně prezentuje formou grafických objektů, jež lze snadno spojit dohromady, v grafické podobě na ploše workflow. Díky produktu Workflow Studio mají administrátoři možnost mnohem snáze integrovat dříve nepropojené procesy v rámci několika produktů z řady Citrix Delivery Center a používat je společně jako jediný soudržný systém. Pro zákazníky je zároveň mnohem snazší integrovat řešení firmy Citrix do produktů třetích stran při automatizaci komplexních procesů poskytování aplikací.

Workflow Studio je jako snadno rozšiřitelný a otevřený produkt postavený na technologiích Microsoft .NET, PowerShell a Windows Workflow Foundation. Díky rozšiřitelnému návrhu je pro zákazníky snazší propojit produkty Citrix s dalšími řešeními pro správu systémů, ať již se jedná o řešení od firem HP, IBM nebo Microsoft. Zákazníci tak mají jistotu, že všechny produkty z řady Citrix Delivery Center budou hladce fungovat i ve velkém firemním prostředí.

„Na počátku 90. let minulého století firma Citrix inspirovala celé odvětví svými představami o způsobu, jakým by se nová generace aplikací měla poskytovat. V průběhu let jsme neustále zvyšovali laťku v oblasti poskytování aplikací s tím, jak jsme uváděli na trh stále nové produkty, díky nimž mohou zákazníci udržet krok s novými typy aplikací, uživatelskými scénáři i problémy ze světa podnikání,“ uvedl Wes Wasson, starší viceprezident a ředitel marketingu ze společnosti Citrix Systems. „Dnes Citrix nabízí nejširší portfolio výrobků pro zajištění infrastruktury poskytování aplikací, ve kterém najdeme celou řadu produktů světové kvality, od datových center až po desktopy. Z našeho nového produktu Citrix Delivery Center máme velikou radost, stejně tak jako z jeho možností přetvářet datová centra na centra poskytování služeb pro zákazníky z celého světa.“

Ceny a dostupnost
Jednotlivé produkty z řady Citrix Delivery Center lze již dnes objednávat v libovolném množství a v kombinacích dle požadavků každého zákazníka. Technická předpremiéra nového řešení Workflow Studio je plánována na druhé čtvrtletí roku 2008.

Označení skupiny výrobků Citrix XenApp se bude nově používat pro všechny verze produktu Presentation Server. Označení Citrix Presentation Server zůstane zachováno u všech stávajících verzí tohoto produktu, což platí i pro dokumentaci, nástroje podpory a marketingové nástroje pro verzi 4.5, případně verze starší.