Hlavní navigace

Nová programová struktura Radia Vnitro

[Tisková zpráva] Radio Vnitro vysílá od srpna podle nové programové struktury. Jeho vysílání se tak zpřehlednilo a zdynamizovalo. Radio začalo rovněž využívat nový odbavovací systém.

Sdílet

Praha, 14.8. 2007 – Ministerstvo vnitra má jedny z nejnavštěvo­vanějších webových stránek státní správy. Patří ke státním institucím, které dokáží potenciálu webového serveru plně využít. Vedle webových a wapových stránek, SMS zpráv, teletextu nebo MHP stránek digitální televize nabízí svým uživatelům informace ve zvukovém formátu pomocí profesionálního internetového Radia Vnitro.

Právě Radio Vnitro připravilo pro své posluchače novinku – od srpna vysílá podle nového programového schématu. Ve dne každou celou hodinu přináší aktualitu z resortu vnitra, následuje příspěvek z oblasti prevence, soutěží a výstav v rámci resortu a zajímavosti a rady občanům. O půl je připraven rozhovor, souhrn z tiskové konference, pozvánka nebo pátrání a kolem třičtvrtě je zařazena soudnička.

V noci každá hodina začíná aktualitou, v půl následuje soudnička či zajímavost. Příspěvky jsou prokládány hudbou. Denní vysílání Radia Vnitro zajišťuje jeden rozhlasový redaktor a technická služba oddělení webové prezentace odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra.

Vysílání rádia se nasazením nové programové struktury zpřehlednilo a zdynamizovalo. Do budoucna se rovněž počítá s dopravním zpravodajstvím, jemuž by byl každodenně vyhrazen určitý časový úsek – například vždy od 6:00 do 8:00, aktuální vstupy pak v pátek 14:00–18:00, neděle 15:00–19:00.

Další novinkou na Radiu Vnitro je nasazení profesionálního odbavovacího systému Radio Spirit. Ten je naprosto profesionálním a plně automatizovaným softwarem na kompletní přípravu a odbavení vysílání rádia. Ve Spiritu lze vytvořit internetové radio srovnatelné s klasickými rádii z éteru se všemi atributy, které klasické rádio má mít. Tedy crossmix hudby, mluveného slova, spotů, jinglů a dalších informací, které vytvářejí ucelené programové schéma.

Radio Vnitro ve svém vysílání přináší aktuality, souhrny z tiskových konferencí, zajímavé rozhovory se zástupci resortu vnitra, zejména pak s ministrem, příspěvky zaměřené na prevenci, informace Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR. Poutavost vysílání dotvářejí soudničky od známých detektivkářů. Radio Vnitro informuje o soutěžích, které pořádá resort vnitra, zařazuje relace k pátrání po hledaných osobách, provází webem Ministerstva vnitra a poskytuje užitečné rady občanům.

Radio Vnitro bylo oceněno Cenou originality konference ISSS 2003 a získalo 2. místo v soutěži Firemní médium roku 2004/2005.

Vysílání Radia Vnitro prostřednictvím programu Radio Spirit pro Ministerstvo vnitra zajišťuje společnost ABradio. Radio Vnitro lze naladit jak na internetových stránkách Ministerstva vnitra ČR www.mvcr.cz tak i na rozhlasovém portále www.abradio.cz. ABradio nabízí jeho vysílání ve formátu Windows Media a to ve dvou kvalitách. Běžná kvalita 32 kbs je dostupná i posluchačům s modemovým připojením, střední kvalitu 64 kbs pak ocení všichni uživatelé rychlého připojení např. prostřednictvím AD­SL.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).