Hlavní navigace

Nová push technologie Web 2.0 NetScaler společnosti Citrix snižuje náklady na poskytování interaktivních aplikací pro web

[Tisková zpráva] NetScaler zrychluje poskytování aplikací uživatelům a zvyšuje míru interaktivity v reálném čase při menších nárocích na servery.

Sdílet

Praha, Česká republika, 20. dubna 2009 – Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, ohlásil uvedení první push technologie Web 2.0 v oboru, která je nedílnou součástí oblíbené produktové řady Citrix® NetScaler® tohoto výrobce. Nové schopnosti tohoto produktu, které lze považovat za průlomové, byly navrženy speciálně s ohledem na dnešní interaktivní aplikace Web 2.0 a jejich nároky na serverovou infrastrukturu. Aplikace typu Web 2.0 sice znamenají novou éru dokonalejších funkcí a lepší schopnosti reagovat na potřeby uživatelů, nicméně jsou velmi neefektivní z pohledu nároků na výkon serverů. Chceme-li uživatelům nabídnout bohatou a interaktivní službu, aplikace Web 2.0 musí udržovat po dlouhou dobu propojení typu 1:1 mezi uživateli a backend servery, což výrazně zatěžuje výpočetní prostředky datového centra a negativně se odráží ve výkonu a rozšiřitelnosti aplikací. NetScaler je prvním řadičem pro poskytování aplikací, který tento postup optimalizuje tím, že rovnou „tlačí“ data tisícům uživatelů současně a zbavuje webové servery této náročné úlohy. Díky tomu lze snížit náklady na servery poskytující aplikace typu Web 2.0 pěti- až desetinásobně.

Koncoví uživatelé v dnešním uspěchaném světě stále více využívají interaktivní technologie Web 2.0, díky nimž mají k dispozici relevantní informace, ať již ze zájmové či pracovní oblasti, které jsou jim průběžně zasílány formou aktualizací zcela automaticky. Například zákazníci z oboru bankovnictví si mohou nechat zasílat finanční informace, například na téma vkladů, obchodních převodů či výběrů, a to na jakékoli vybrané zařízení. Mezi další webové aplikace intenzivně využívající push technologii patří služby rozesílající předplatitelům na jejich mobilní telefony videosoubory nebo zpravodajství, konzole pro monitorování elektrických sítí, on-line počítačové hry, podpora samoobslužných aplikací a technologické mash-upy. Pravidelné aktualizace využívají dokonce i podnikové aplikace, které čerpají z datových skladů, analytických nástrojů a nástrojů na podporu rozhodování.

Provoz podobných aplikací je z pohledu poskytovatelů služeb velmi nákladný, neboť je často spojen s nákupem nových serverů do racku, a to i v případě poměrně nízkého počtu uživatelů aplikace. NetScaler díky nové push technologii Web 2.0 nyní přenáší data uživatelům aplikací přímo ze systémů NetScaler implementovaných před datovým centrem. Tím se snižuje zátěž serverové infrastruktury tvořené backend servery, kde se již nemusí spravovat desítky či stovky tisíc samostatných připojení.

Bohaté webové aplikace za zlomek nákladů
Charakteristickým znakem nové push technologie Web 2.0 NetScaler je její podpora režimu předávání informací „publish-and-subscribe“ a aktivního dodávání dat ze serverů na klienty. Tuto metodu lze použít k zajištění souvislého toku nových nebo aktualizovaných informací, a vytvářet tak iluzi interakce probíhající v reálném čase. Výsledkem je velmi dynamické uživatelské rozhraní, které nabízí výrazně lepší odezvu, než by tomu bylo bez použití této technologie.

„Citrix s touto technologií posunuje trh o kus dále,“ říká Lucinda Borovick, ředitelka pro sítě datových center ze společnosti IDC. „NetScaler s push technologií Web 2.0 ukazuje, jak Citrix v náskoku před konkurenty přináší přidanou hodnotu a inovace díky podpoře dalších způsobů komunikace aplikací.“

Díky svým novým funkcím může NetScaler výrazně snížit zatížení backend serverů, které jsou tak zbaveny neefektivních úloh správy připojení, a tím i klesá počet serverů potřebných k provozování aplikací. Nižší počet potřebných serverů v datovém centru se odráží v jejich lepším využití, přičemž stejný objem úloh lze zpracovat při menším počtu fyzických serverů. Náklady na servery tak mohou klesnout až o 90 %, přičemž sem patří i menší spotřeba elektřiny, nižší nároky na chlazení a nižší provozní režie .

„Doplnění této nové funkce do produktu NetScaler je odpovědí na rostoucí obavy zákazníků z potřeby rychlého zavádění stále nových serverů v souvislosti s rostoucí oblibou aplikací Web 2.0,“ uvedl Klaus Oestermann, viceprezident skupiny generální ředitel NetScaler Product Group společnosti Citrix. „Na základě těchto diskusí se zákazníky jsme se v našich výzkumných a vývojových laboratořích produktu NetScaler intenzivněji zaměřili na optimalizaci Web 2.0, přičemž jedním z prvních výsledků je hotová technologie, která řeší jádro problému. Produkt NetScaler je schopen snížit celkové náklady na provoz aplikací Web 2.0 až o 90 % a serverovou kapacitu potřebnou k provozu aplikací Web 2.0 až desetinásobně. Zároveň může fungovat jako jediný řadič pro poskytování aplikací s podporou aktivního ´tlačení´ dat k uživatelům. Reakce našich zákazníků na nové řešení jsou více než příznivé.“

Ceny a dostupnost
Push technologie Web 2.0 je již nyní k dispozici v rámci produktu NetScaler ve verzích Enterprise a Platinum. Stávající zákazníci používající produkt NetScaler mají nárok na bezplatný upgrade obsahující push technologii Web 2.0.