Hlavní navigace

Nová ředitelka v kamenické nemocnici

[Tisková zpráva] Na nové vedení kamenické nemocnice se mohou těšit diváci nejsledovanějšího seriálu současnosti Ordinace v růžové zahradě 2. Ředitelka MUDr. Zdena Tichá v podání Dany Morávkové se na obrazovkách TV Nova objeví již toto úterý, tedy 23. června 2009.

Sdílet

Praha 19. června 2009 – Již toto úterý se divákům populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 představí Dana Morávková alias nová ředitelka kamenické nemocnice MUDr. Zdena Tichá. Zdena pochází z Prahy, kde pracovala jako kardiochirurg, dokud se citově nezapletla s pacientem. Milovala ho, vyléčila, vdala se za něj – a on ji opustil. Její organizační schopnosti ji předurčily k pozici ředitelky nemocnice. Zdena je elegantní a krásná žena se šarmem i výrazným smyslem pro humor, nevyzpytatelná a překvapivá v každém okamžiku. Její slabinou je její rodina a všichni její milovaní. Při jejich obraně a péči o ně nezná meze a velmi často ji to dostane do maléru.

Je dcerou významného profesora MVDr. Zdeňka Tichého, uznávaného odborníka na dostihové koně. Maminka byla klavírní virtuoskou, která před rodinou a povinnostmi dala přednost kariéře. Odešla, se Zdenou se stýkala velice sporadicky. Zemřela na selhání srdce v cizině. Tatínek se znovu oženil s krásnou Martou. Byl velmi vytížen a nechal Martu, aby převzala vládu nad domácností. Zdena bezvýhradně miluje a chrání Kristýnu, dceru Marty a Zdeňka.

„MUDr. Zdena Tichá je velice rozmanitá postava, dva rysy ale v jejím charakteru převládají a velmi ovlivňují veškeré její postoje. Zdenka je stejně jako já pracovitá a silně fixovaná na rodinu,“ dodává Dana Morávková. Vlastu Žehrovou alias atraktivní, ovšem trochu despotickou a manipulativní Martu Tichou diváci Ordinace v růžové zahradě 2 poznali již minulý týden, kdy zavítala do baru U Čerta, aby zabránila dceřině angažmá za barem.

Pro svou vlastní dceru Kristýnu i nevlastní dceru Zdenu je ochotná jít přes mrtvoly, a je-li přesvědčena o úspěchu, jedná i proti jejich snům a přáním. Je nelítostná v dosažení cílů, často však neodhadne následky. Má jasnou představu, jak má vypadat život dcer, improvizace není povolena.

„Práce na této postavě mě moc těší a baví a myslím že nejen mě, ale také kolegy, se kterými se před kamerou setkávám,“ říká ke svému působení v Ordinaci Vlasta Žehrová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).