Hlavní navigace

Nová řešení společnosti Sun Microsystems pomohou velkým telekomunikačním operátorům uvádět lukrativní služby

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 8. srpna 2006, PRAHA – 1. září 2006 – Úspěch programu společnosti Sun Microsystems (Nasdaq: SUNW) zaměřeného na rozvoj sítí telekomunikačních operátorů a poskytovatelů služeb s cílem ekonomicky výhodně nabízet nové služby potvrzuje vedoucí pozici Sunu na rychle se vyvíjejícím, vysoce konkurenčním telekomunikačním trhu. V rámci programu byla během šesti měsíců od jeho zahájení dodána přizpůsobená, lukrativní řešení telekomunikačním lídrům, jako je Bell Canada, BellSouth, USA.NET a Verizon.

Sdílet

„Sun i v příštím roce uvede na trh nová telekomunikační řešení. Budeme u nich klást důraz na to, abychom pomohli telekomunikačním operátorům a poskytovatelům služeb nabízet atraktivní nové služby a zároveň zvládat komplexní výzvy konsolidace, konvergence a omezování nákladů,“ řekl Darrell Jordan-Smith, viceprezident společnosti Sun Microsystems pro odvětví komunikací. Martin Gutberlet, viceprezident výzkumu agentury Gartner, v nedávné zprávě s názvem Top Five Issues Facing Communications Operators Encompass Both High Tech and High Touch (Mezi pět hlavních problémů, s nimiž se potýkají komunikační operátoři, patří špičkové technologie i vysoká úroveň kontaktu se zákazníky; vydáno 12. června 2006) uvedl: „Zatímco v minulosti se operátoři mohli spolehnout na vysoký růst tržeb, nyní čelí přesně opačným vyhlídkám na rychle se snižující růst tržeb. Struktury jejich nákladů přitom této realitě neodpovídají. Mnozí operátoři reagují na tuto situaci výlučně snižováním nákladů, ovšem na úkor růstových strategií. Chtějí-li přežít, musí provést takovou restrukturalizaci, aby si vytvořili nové zdroje příjmů a zároveň snížili náklady.“

Na řešení Sun Secure Mail běží nové služby společností BellSouth, USA.NET a Verizon
První řešení v rámci nového programu Sunu – Sun Secure Mail – bylo uvedeno na trh loni. Sun Secure Mail je plně hostovaná spravovaná služba, která umožňuje poskytovatelům služeb nabízet řešení s přidanou hodnotou, které odpovídá současným nárokům na důvěrnost a zabezpečení e-mailu. Zákazníci mohou službu využívat velmi snadno, potřebují k tomu pouze jednoduchý modul plug-in. Služby založené na řešení Sun Secure Mail spustily pro své zákazníky společnosti BellSouth, USA.NET a Verizon.

Protože poskytovatelé služeb nemusí kvůli službě Sun Secure Mail instalovat žádnou infrastrukturu, získají užitek v podobě rychlého uvedení služby na trh a přitom se vyhnou komplikacím a výdajům spojeným se spuštěním nové služby. Mohou tak reagovat na naléhavou potřebu lepšího zabezpečení e-mailu, jemuž firmy a jednotlivci stále častěji svěřují přenosy důvěrných informací.

Systém názvů domén další generace vytváří hodnotu pro Bell Canada
V březnu Sun společně s partnerskou firmou Nominum uvedl klíčové řešení. Řešení DNS (Domain Name System) / DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) další generace bylo vytvořeno, aby umožnilo zákazníkům zavést škálovatelnou a odolnou infrastrukturu síťových názvů a adresování. Řešení společností Sun Microsystems a Nominum zjednodušuje implementaci, snižuje náklady a zajišťuje dostupnost služeb pro uživatele širokopásmového internetu, VoIP a IPTV.

Toto řešení dva měsíce po jeho uvedení nasadil operátor Bell Canada jako součást své infrastruktury další generace pro poskytování vysoce kvalitního připojení k internetu a služeb založených na protokolu IP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).