Hlavní navigace

TV Nova se podílela na vzniku čtyř nejúspěšnějších českých filmů roku 2010

[Tisková zpráva] Ke vzniku čtyř nejúspěšnějších českých filmových hitů roku 2010 významně přispěla televize Nova. Byla hlavním partnerem komedie režiséra Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení, která dosáhla mezi domácími filmy rekordu roku 2010 v počtu představení, diváků i tržbách. Nova se podílela i na vzniku dalších snímků v pořadí Kajínek, Román pro muže a Doktor od Jezera hrochů.

Sdílet

Praha, 26. ledna 2011 – Televize Nova se v roce 2010 významně podílela na vzniku čtyř nejúspěšnějších českých filmových projektů roku 2010. Byla hlavním partnerem vášnivé komedie režiséra Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení, která se stala nejúspěšnějším filmem roku 2010 v České republice. Od slavnostní premiéry, která se konala 17. března 2010, ji zhlédlo až do konce roku 1 232 299 diváků. Snímek na téma ženy a jejich komplikované vztahy k mužům natočil režisér Jiří Vejdělek podle vlastního scénáře. Ve filmu zazářila především herečka Eliška Balzerová jako babička Vilma, úspěšně jí sekundovaly Lenka Vlasáková jako Vilmina dcera Helena a Veronika Kubařová v roli vnučky Laury. Hlavní mužské role ztvárnili Jiří Macháček, Roman Zach a Vojtěch Dyk.

Druhým nejúspěšnějším českým filmovým projektem roku 2010 byl kriminální thriller Kajínek, na němž se televize Nova rovněž podílela jako hlavní partner. Příběh, plný akčních scén a emocí, který je dílem režiséra a spoluscenáristy Petra Jákla a scénáristy Marka Dobeše, si do konce roku nenechalo ujít 790 792 diváků. V celkovém žebříčku návštěvnosti roku 2010 se umístil na třetím místě, předčil dokonce další díl britské filmové ságy Harry Potter a relikvie smrti.

Jako hlavní partner se televize Nova podílela i na vzniku filmové komedie Román pro muže. Podle scénáře a stejnojmenného bestselleru Michala Viewegha ji natočil režisér Tomáš Bařina a v hlavní roli zazářil Miroslav Donutil. V žebříčku nejúspěšnějších filmů roku 2010 se snímek umístil na třetím místě mezi českými a celkově je šestým nejúspěšnějším filmem roku 2010 v České republice. Od premiéry 22. září 2010 do konce kalendářního roku ho v českých kinech vidělo 484 625 návštěv­níků.

TV Nova přispěla i ke zrodu komedie režiséra Zdeňka Trošky Doktor od Jezera hrochů, která je čtvrtým nejúspěšnějším českým a celkově osmým filmem roku 2010 u nás. Premiéra filmové adaptace stejnojmenného bestselleru Miloslava Švandrlíka se uskutečnila 24. února 2010. Až do konce roku 2010 ji pak zhlédlo 358 620 diváků.

Z české nejúspěšnější desítky filmů za rok 2010 se TV Nova podílela ještě na dramatu Jana Hřebejka Kawasakiho růže, oceněném dvěma českými lvy, a historickém velkofilmu Juraje Herze Habermannův mlýn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).