Hlavní navigace

TV Nova se stala generálním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek 2007

[Tisková zpráva] Televize Nova se stala generálním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek 2007. Ten se uskuteční ve dnech 11. až 13. října a o hlavní Cenu Václava Kršky na něm bude soutěžit více něž 40 titulů z 15 zemí.

Sdílet

Praha 12. září 2007 – V rámci strategie dlouhodobé spolupráce s českými filmovými školami a podpory nejmladší generace filmových tvůrců se televize Nova stala letos již podruhé generálním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu studentských filmů. Po festivalu Zlínský pes, který se konal na přelomu května a června, to bude ve dnech 11. až 13. října 7. Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2007, jehož pořadatelem je tamější Soukromá vyšší odborná škola filmová.

Na Mezinárodním festivalu studentských filmů Písek 2007 bude o hlavní Cenu Václava Kršky, scenáristy, režiséra a píseckého rodáka, který mj. zfilmoval literární díla Fráni Šrámka, a dalších devět cen soutěžit více něž 40 snímků z 15 zemí. V mezinárodní porotě zasedne významný český a světově uznávaný scenárista a režisér Ivan Passer, režisér Jakub Kohák, dále pak polský režisér, producent, profesor Edge Hill University a člen BAFTY Tomasz Pobók-Malinowski a guru českých distributorů Jan Jíra.

Ze 147 titulů z 15 zemí přihlášených na festival jich bylo do soutěže vybráno více jak 40. Nejpočetnější zastoupení má domácí tvorba, následovaná filmy z Německa, tradičně zajímavé počiny dorazily také z Anglie, Argentiny a USA. Vítěz získá hlavní cenu festivalu, Cenu Václava Kršky, dotovanou 50.000 Kč. Dále budou uděleny ceny v soutěžních kategoriích za nejlepší hraný film, dokumentární film, animovaný film a klip/ reklamu, dále cena Vladany Terčové, ceny společností Kodak a UPP a cena Pražské vědecko-technické společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).