Hlavní navigace

Nová série elegantních myší Microsoft s technologií Bluetrack přichází

[Tisková zpráva] Microsoft představil nové drátové i bezdrátové myši s technologií Bluetrack pro domácnosti, kanceláře i uživatele na cestách

Sdílet

Praha – 25. února 2010 Microsoft představil své nejnovější myši s technologií inovativního snímání povrchu Bluetrack pro použití v domácnosti, kanceláři i na cestách. Trojice myší Wireless Mobile Mouse 3500, Wireless Mouse 2000 a Comfort Mouse 4500 s technologií snímání modrou diodou v sobě kombinuje to nejlepší z oblasti ergonomie a elegantního designu. Navazují na osvědčenou spolehlivost předchozích modelů a díky své nízké ceně jsou dostupné všem uživatelům. Tak jako mnoho dalších myší Microsoft, jsou i nové modely dostupné v několika barevných provedeních.

Nové myši jsou určeny, díky svému kompaktnímu designu a vysoké přesnosti snímání na nejrůznějších površích, především uživatelům na cestách. Podložky pod myš jsou od uvedení technologie Bluetrack v září 2008 minulostí. Ta spočívá ve využití modré diody ke snímání povrchu, což umožňuje vyšší zaznamenané rozlišení než doposud používané červené spektrum. Pro uživatele myší Microsoft to znamená, že mohou svou myš používat na jakémkoli povrchu, od žulových kuchyňských linek přes dřevěné stolky kaváren po opěrku ruky například v letadle.

Wireless Mobile Mouse 3500 a Wireless Mouse 2000
Bezdrátové modely splňují náročné požadavky na ergonomii díky obouručnímu designu a pogumovaným bočním stranám pro pohodlnou celodenní práci. Samozřejmostí je také zmiňovaná integrace inovativní technologie Bluetrack. Wireless Mobile Mouse 3500 komunikuje s počítačem prostřednictvím mini přijímače, který lze skoro celý schovat v USB portu. Díky jeho velikosti odpadá i nutnost vytahování přijímače v případě přenášení notebooku. Druhý bezdrátový model Wireless Mouse 2000 je vybaven USB přijímačem klasického tvaru. Oba modely s počítačem komunikují prostřednictvím radiových vln v pásmu 2,4 GHz. Model Wireless Mobile Mouse 3500 bude dostupný v metalických odstínech šedé a růžové, druhá bezdrátová myš v elegantní šedé variantě.

Comfort Mouse 4500
Myš Comfort Mouse 4500 je první drátovou myší s technologií Bluetrack a je tak ideální pro uživatele, kteří se nechtějí spoléhat na napájení bateriemi. Myš je díky univerzálnímu designu určena pravákům i levákům a bude dostupná nejen v klasické černé, ale i ve třech speciálních odstínech modré, červené a růžové. Samozřejmostí je u všech třech modelů podpora nové generace operačního systému Windows 7.

Dostupnost a cena
Myši Wireless Mouse 2000 a Comfort Mouse 4500 budou dostupné v březnu za odhadovanou doporučenou maloobchodní cenu 699 Kč, resp. 899 Kč. Model Wireless Mobile Mouse 3500 se dostane na pulty obchodů v dubnu tohoto roku za doporučenou cenu 799 Kč. Na všechny 3 novinky se celosvětově vztahuje tříletá záruka.

Více informací naleznete na microsoft.com/cze/har­dware nebo v oficiálním klubu Microsoft hardware na Facebooku.

O Hardwaru společnosti Microsoft
Po více než 26 let zaměstnává hardwarové oddělení Microsoftu přední designéry, inženýry a specialisty na ergonomii, kteří se podílí na tvorbě těch nejlepších periferií. Jejich cílem je maximálně zpříjemnit ovládání PC a posílit spojení mezi zákazníky a jejich počítači. V roce 2008 představila divize Microsoft hardware revoluční technologii BlueTrack, díky které myši pracují na mnohem více druzích povrchů.

Informace o společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).