Hlavní navigace

Nová SMS brána na portále Seznam.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nová SMS brána na portále Seznam.cz Internetový portál Seznam.cz otevřel pro uživatele internetu novou samostatnou SMS bránu na http://sms.sez­nam.cz.

Seznam.cz až doposud umožňoval zasílat krátké textové zprávy z internetu na mobil jen prostřednictvím služby Seznam E-mail, kde je varianta SMS umístěna pod záložkou Pošli SMS v záhlaví. Tuto službu proto mohli využívat pouze registrovaní uživatelé Seznam.cz, kteří zde mají zřízenu e-mailovou schránku. Obrovský zájem uživatelů o zasílání SMS vedl k vytvoření nové samostatné brány, která má některé odlišné parametry. Předně je umístěna na adrese http://sms.sez­nam.cz a nevyžaduje autorizovaný přístup – mohou ji proto běžně používat všichni uživatelé internetu. Umožňuje zasílání SMS několikanásobně většího rozsahu než tomu bylo původně. Zatímco ze Seznam E-mail je možné odeslat SMS o maximální délce 160 znaků, prostřednictvím nové Seznam SMS brány je možné odeslat sdělení o celkové délce až 625 znaků. Dlouhé sdělení se automaticky rozdělí a odešle formou několika kratších SMS zpráv.

Jan Čapka, Project Manager, zavedení samostatné SMS brány komentuje: „Obrovský zájem o zasílání krátkých textových zpráv se projevuje v tom, že "SMS“ je v posledních týdnech nejhledanějším slovem vyhledávače www.seznam.cz. Rozhodli jsme se proto SMS bránu připravit v zajímavější a přístupnější podobě, než tomu bylo doposud. V přípravě je nová verze SMS brány pro registrované uživatele, která bude mít další rozšířené funkce."

Seznam.cz, a.s. provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na http://www.sez­nam.cz, s více než 120 miliony zhlédnutých stránek v dubnu 2001. Nabízí uživatelům zdarma celou škálu praktických služeb: Seznam.cz – katalog a vyhledávání, Můj Seznam – zpravodajství včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přehledů, finančního a ekonomického zpravodajství, Novinky.cz – internetový magazín, Seznam E-mail, Seznam Sweb – webhosting, Seznam Mapy, Seznam Lidé – vyhledávání lidí, Seznam Software – nabídka volně šiřitelného softwaru, Seznam Slovník a Seznam Práce. Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).