Hlavní navigace

Nova Sport HD přináší živé přenosy s prostorovým zvukem

[Tisková zpráva] Kanály NovaSport HD a Nova HD poprvé uskutečnily živé přenosy závodů F1 (VC Austrálie) s nativním prostorový zvukem. Šlo o vůbec první živý přenos s prostorovým zvukem na komerčních televizních kanálech u nás.

Sdílet

Praha, 7. dubna 2011 – Na konci března se na kanálech Nova Sport HD a Nova HD poprvé uskutečnily živé přenosy závodů F1 (VC Austrálie) s nativním prostorový zvukem. Kromě Formule 1 vysílá Nova Sport HD přenosy s prostorovým zvukem také u Champions League, Moto GP, NHL, ATP Masters 1000 a Wimbledonu. Do budoucna počítá Nova Sport s dalším rozšířením sportovních přenosů s prostorovým zvukem, odbavovací pracoviště i režie živých přenosů jsou vybaveny potřebnou technologií ke zpracování a vysílání prostorového zvuku, který je pro diváky atraktivnější. Zvuk je kódován v normě DolbyDigital (AC3) a na kanálu Nova HD jej bude možné v budoucnu kódovat také v normě Dolby Digital Plus.

„Divácký ohlas byl velmi pozitivní a moc nás potěšil, proto v budoucnu počítáme s maximálním rozšířením vysílání prostorového zvuku, pokud budou zdrojové materiály k dispozici,“ říká ředitel Nova Sport Marek Kindernay.

Příjem zvuku DolbyDigital je z důvodu vyššího datového toku v tuto chvíli možný pouze v satelitních platformách programů Nova HD a NovaSport HD u operátora Towercom pro majitele karet Skylink a CS Link, vydaných pro ČR. Dále je možné tyto programy přijímat v experimentálním pozemním DVB-T vysílání v multiplexu Telefonica O2 v Praze, Brně a Ostravě a sítích některých kabelových operátorů.