Hlavní navigace

NOVA Sport se v satelitním vysílání přesune na novou frekvenci

[Tisková zpráva] Primární vysílání stanice NOVA Sport na satelitu se přesouvá na novou frekvenci. Důvodem je uzavření nové smlouvy společnosti CET 21 spol. s r.o. na poskytování služeb primární distribuce satelitního vysílání.

Sdílet

Praha, 10. srpna 2011 – Oproti současnému stavu dochází ke změně transponderu a systému podmíněného přístupu. Primární vysílání televizní stanice NOVA Sport ve standardním rozlišení se přesouvá na novou frekvenci, a to na stejném satelitu ASTRA 23,5°E. Program bude zakódován v systému podmíněného přístupu Conax. Na stávající frekvenci (12 070 MHz horizontálně) bude CET 21 spol. s r.o. šířit program do 31. 8. 2011. Na nové frekvenci (11 973 MHz vertikálně) se šíří program zatím v testovací verzi a od 1. září 2011 trvale.

Primární vysílání je určeno pro příjem signálu NOVA Sport pro kabelové operátory (DTC) a provozovatele satelitních platforem DTH. Diváků se tato změna nijak nedotkne s výjimkou uživatelů Skylink, CS Link a T-Mobile TV, kteří musí přeladit na novou frekvenci, případně provést automatické přeladění svých přijímačů.

Parametry satelitního příjmu programu NOVA Sport ve standardním rozlišení od 8. 8. 2011:
Satellite System: ASTRA 3B
Orbit position: 23.5°East
Symbol Rate: 27,5 MSymbols
FEC Rate: 5/6
Modulation: DVB-S, QPSK

Downlink frequency: 11 973 MHz
Downlink polarization: vertical
Encryption: CONAX