Hlavní navigace

Nová sportovní televizní stanice SPORT 5

[Tisková zpráva] Praha 14.3.2008 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v úterý ve veřejném slyšení projednala žádost o udělení licence pro televizní vysílání prostřednictvím satelitu společnosti SPORT 5 a.s. pro program SPORT 5. Je to monotématický program, který se jako první v České republice bude věnovat výhradně automobilovému sportu a automobilismu. Vysílání zahájí na jaře letošního roku.

Sdílet

Základem programového schéma budou exkluzivní přímé přenosy závodů i kvalifikací z atraktivních mistrovství jako jsou DTM, Euroserie F3, NASCAR Sprint Cup Series a Porsche Carrera Cup.

Fanoušci automobilového sportu se také budou moci bavit při takzvaných „highlights“, neboli pořadů sestavených ze zajímavých momentů závodů z šampionátů American Le Mans Series, Grand-Am, Super Serie FFSA, Belcar, European GT4, ADAC GT Master a Seat Leon Super Copa.

Mezi napínavými přenosy plných dramat a emocí získají diváci SPORT 5 přehled o dění na domácích silnicích. Aktuální dopravní zpravodajství z celého území České republiky bude přinášet Autoklub Czech Assistance ACA.

Kromě dění na závodních tratích a v běžném provozu se program SPORT 5 bude věnovat také automobilové historii a publicistice. Půjde především o magazíny a dokumenty týkající se automobilismu či z představování novinek na automobilovém trhu. SPORT 5 bude vysílat přímé přenosy komentované českými komentátory a zahraniční magazíny s českým dabingem. Předpokládá se postupné rozšíření o komentáře a dabing také ve slovenském jazyce.

„Celý tým, připravující skladbu a vysílání programu SPORT 5, věří, že do nabídky českých monotématických programů přispěje ojedinělým a zajímavým projektem, který si jistě velmi brzy získá své diváky a současně obohatí atraktivitu programových balíčků operátorů kabelových televizí a sítí IPTV.“ Uvedl ředitel SPORT 5 a.s. Jiří Hojgr.

Program bude distribuován prostřednictvím satelitu ASTRA 1E – 23,5 E s možností individuálního satelitního příjmu, televizními kabelovými rozvody a v sítích IPTV systémů. Program bude vysílat 24 hodin denně a bude celý kódován. Dekódovací karty budou určeny pro území ČR a SR.

Před zahájením vysílání svolá společnost SPORT 5 tiskovou konferenci, na které budou zveřejněny podrobnější informace týkající se programové skladby. O termínu tiskové konference budeme média dále informovat.