Hlavní navigace

Nová tiskárna Epson TM-T88V přináší maximální finanční a energetickou úsporu a vynikající kvalitu

[Tisková zpráva] První termální tiskárna, která získala certifikaci Energy Star®, zaručuje udržitelnost a skvělý zákaznický servis v prodejnách.

Sdílet

23. února 2010 – Obchodní společnosti se v dnešní době musí více než kdy dříve zabývat otázkami hospodaření a životního prostředí, zároveň ovšem nesmí ztratit ze zřetele zájmy zákazníků. Společnost Epson vytvořila termální tiskárnu TM-T88V, která firmám pomůže snížit provozní náklady na pokladní tisk a navíc jim umožní využívat nové způsoby komunikace se zákazníky prostřednictvím účtenek. TM-T88V je první termální pokladní tiskárna společnosti Epson, která dokáže reprodukovat skutečné odstíny šedi. Díky tomu je možné na zákazníky skutečně zapůsobit i pomocí účtenek a stvrzenek. Pátá generace pokladních tiskáren společnosti Epson využívá kombinaci osvědčených a zcela nových technologií, které zaručují delší životnost a vysokou spolehlivost.

Tiskárna TM-T88V je navržena tak, aby zvládla velmi vysokou zátěž. V porovnání s předchozím modelem se společnosti Epson podařilo optimalizovat součásti zařízení a tím výrazně zlepšit jeho klíčové technické parametry. Životnost integrované řezačky papíru se tak zvýšila o celou třetinu, tedy na dva miliony použití. Průměrný počet pracovních cyklů – průměrný počet cyklů mezi poruchami – se zvýšil o 35 procent na 70 milionů řádků. Tisková hlava má dokonce o 50 procent větší pokrytí než u produktů čtvrté generace.

Ohleduplnost k životnímu prostředí
Nová pokladní tiskárna má vynikající vlastnosti také s ohledem na ochranu životního prostředí. Veškeré technické procesy a materiály používané při její výrobě odpovídají nejnovějším ekologickým trendům. Má nejlepší bilanci CO2 ze všech termálních tiskáren Epson na trhu a navíc udává nový standard ve své kategorii. Jde o první termální pokladní tiskárnu na světě, která získala certifikaci Energy Star® udělovanou energeticky úsporným kancelářským zařízením.

Podstatně vylepšena byla také spotřeba papíru. Nová funkce tiskárny TM-T88V umožňuje automaticky zmenšit řádkování na účtence, aniž by bylo třeba měnit její obsah. Firmy tak mohou v závislosti na délce účtenky ušetřit až 15 procent nákladů na papír. Další možností snížení spotřeby je tisk loga nové účtenky ještě před odříznutím té předchozí – na začátku účtenky tak nevzniká nepotřebný okraj. S tiskárnou se dodává také adaptér na papírové role o šířce 58 mm, který umožňuje snadno ušetřit ještě více papíru.

Vysoce kontrastní obrázky pro efektivní reklamu
Další výhodou tiskárny TM-T88V je možnost tisku obrázků. Jedná se o vůbec první termální pokladní tiskárnu, která umožňuje tisknout ve skutečných odstínech šedi. Účtenky tak lze vylepšit přidáním grafických prvků, obrázků a log ve vysoké kvalitě. Reklama na účtenkách, ať už ve formě slevových poukázek, kupónů ke střádání nebo jako součást marketingové kampaně, je a bude vysoce efektivním marketingovým nástrojem, protože zákazníky oslovuje přímo.

Široce použitelný software – nyní také pro systémy Mac OS a Linux
Pro tiskárnu TM-T88V existuje celá řada užitečných softwarových nástrojů, které umožňují jednoduchou integraci a vzdálenou správu tiskárny. Kromě všech současných komerčních platforem Windows podporuje nová pokladní tiskárna Epson vůbec poprvé i systém Mac OS (od verze 10.4.) a hlavní distribuce systému Linux.

Tiskárna TM-T88V bude na evropském trhu k dispozici od dubna 2010.

  • Nižší spotřeba elektřiny – jako první termální tiskárna na světě získala certifikaci Energy Star®;
  • dodává se s univerzálním rozhraním a standardně i s konektorem USB;
  • skutečné odstíny šedi – nabízí nejvyšší úroveň tisku grafiky v odstínech šedi ze všech termálních tiskáren;
  • úspora papíru – obsahuje software pro snížení spotřeby papíru;
  • vynikající spolehlivost – průměrný počet cyklů mezi poruchami: 70 milionů řádků;
  • vysoká rychlost – tisk textu i grafiky rychlostí až 300 mm/s (v černobílém režimu);
  • snadná obsluha pro uživatele i správce;
  • podpora většiny současných operačních systémů – Windows, Mac OSx (od verze 10.4) a hlavní distribuce systému Linux;
  • čtyřletá komerční záruka společnosti Epson;
  • kompatibilní s předchozími modely.

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků, které zahrnují tiskárny a projektory 3LCD pro podniky i na domácí použití, až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat vize zákazníků po celém světě.

Skupina Epson Group vedená společností Seiko Epson Corporation, sídlící v Japonsku, zaměstnává více než 70 000 pracovníků ve 106 společnostech po celém světě a je hrdá na své neustálé přínosy pro globální životní prostředí a komunity, ve kterých pracuje. http://www.ep­son.co.jp/e

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. se sídlem v Amsterdamu je regionálním ústředím skupiny Epson pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. S pracovní sílou 2 400 zaměstnanců dosáhla společnost Epson Europe za fiskální rok 2008 obratu ve výši 1,569 miliónů eur. www.epson-europe.com