Hlavní navigace

Světová novinka: nová tiskárna připojená na web tiskne dokumenty i bez počítače

[Tisková zpráva] Praha, 25. června 2009 – Na trh byla uvedena první tiskárna na světě připojená na web, která tiskne i bez počítače. Pomocí HP Photosmart Premium s aplikací TouchSmart Web mohou uživatelé tisknout obsah internetu přímo přes tiskárnu. Zařízení umožňuje tisk oblíbených webových stránek rychle a jednoduše prostřednictvím 4,33 palcového dotykového displeje. Zcela novou platformu tisku přináší zákazníkům společnost Hewlett-Packard.

Sdílet

„Před 25 lety jsme objevili spotřebitelský tisk. Dnes jej spuštěním kompletně nové tiskové platformy měníme a přinášíme významný posun ve způsobu tisku. Zákazníkům umožňujeme přístup k zvolenému obsahu pouhým dotykem,“ uvedl Vyomesh Joshi, Executive Vice President, HP Divize zobrazování a tisku.

Ovládaná dotykem
Nová tiskárna má extra velký 4,33 palcový dotykový displej, který je největší na trhu mezi inkoustovými tiskárnami typu vše v jednom.

Vše potřebné najdou uživatelé zobrazeno na velkém a intuitivním TouchSmart panelu. Jedním dotykem prstu si mohou prohlížet oblíbené webové stránky, upravovat a tisknout požadovaný obsah v jednoduše čitelném formátu.

Flexibilní aplikace
HP Photosmart Premium s TouchSmart Web je navržena pro digitální generaci a online domácnosti. Zařízení charakterizuje zcela nová, internetová tisková platforma s HP aplikacemi. Podobně jako jiné, na internet připojitelné zařízení, umožňují tyto aplikace připojit se okamžitě k informacím, osobním údajům či k zábavě. Zároveň si uživatelé mohou stahovat nové dostupné aplikace, které budou vyhovovat jejich zájmům a potřebám.

Všestranné řešení tisku s ostatními funkcemi jako fax, kopírování a skenování předurčuje Photosmart Premium s aplikací TouchSmart Web pro různorodé domácnosti. Zařízení poskytuje tisk textu v laserové kvalitě a fotografie v profesionální kvalitě. Tiskárna může být přímo připojena i na konkrétní Snapfish konto, díky čemuž si může uživatel okamžitě prohlédnout, vytisknout a aktualizovat své fotografie. Stejně se mohou zákazníci připojit i k HP Creative Studio a vytisknout si různé formáty osobních nebo propagačních materiálů.

Lídři jako partneři
Jako průkopníci nového stylu tisku s HP spolupracují společnosti jako USA Today, Google, DreamWorks Animation nebo Weather News Inc. Prostřednictvím nových aplikací budou mít jejich zákazníci volný přístup k denním zprávám, mapám, vstupenkám, osobním kalendářům, či různým kupónům.

Cena a dostupnost
HP Photosmart Premium s aplikací TouchSmart Web bude dostupná v Severní Americe na podzim roku 2009. Odhadovaná cena je 399 dolarů. V Evropě bude tiskárna dostupná v roce 2010.

O společnosti HP
Cílem společnosti HP je zjednodušit práci s technologiemi pro všechny své zákazníky – od individuálních spotřebitelů až po největší podniky. Se svým portfoliem, zahrnujícím tisková řešení, osobní výpočetní systémy, software, služby a IT infrastrukturu, patří HP mezi největší IT společnosti na světě. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) lze získat na adrese http://www.hp.com/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).