Hlavní navigace

TV Nova zítra ukončí podle TPP analogové vysílání z vysílače Praha - Žižkov

[Tisková zpráva] Televize Nova dlouhodobě podporuje proces přechodu na zemské digitální televizní vysílání v souladu s nařízením vlády o Technickém plánu přechodu (TPP) a navzdory mnohokrát vyřčeným výhradám k plnění všech podmínek stanovených v TPP vypne dne 30. dubna 2009 své analogové vysílání z pražského vysílače Žižkov.

Sdílet

Praha 29. dubna 2009 – TV Nova jako jeden z vůdčích subjektů procesu přechodu na zemské digitální televizní vysílání podporuje proces digitalizace a v termínu shodném s TPP vypne dne 30. dubna 2009 svůj analogový signál z pražského vysílače Žižkov.

K ukončení analogového televizního vysílání z vysílače Praha Žižkov odvysílá TV Nova reportáž v nejsledovanějším pořadu na českých obrazovkách – v Televizních novinách. V rámci tohoto zpravodajského příspěvku odkáže diváky, kteří po skončení reportáže na svých obrazovkách analogový program TV Nova ztratí, na web nova.cz/digita­lizace. Na tyto webové stránky se diváci budou moci obracet v případě, že televizní signál TV Nova již nenaladí. Cílem je zmapovat skutečnou situaci a konkrétní potíže diváků s přechodem na zemské digitální vysílání a zajistit, aby žádný divák, který mohl přijímat analogové vysílání Novy, nepřišel o možnost sledovat Novu i nadále.

K vypnutí svého analogového signálu přistoupí TV Nova i přesto, že podle jejího názoru neproběhla řádná informační kampaň, jak stanovuje zákon. „Na nedostatky vládní informační kampaně jsme dlouhodobě upozorňovali. Dokonce jsme byli nuceni suplovat informační roli státu vysíláním vlastních spotů,“ říká generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. Tuto spotovou informační kampaň vysílá TV Nova na vlastní náklady již od začátku letošního února. Upozorňuje v ní občany Prahy přijímající analogový televizní signál z vysílače Žižkov na blížící se termín vypínání. Stejně tak upozorňuje diváky ve svých zpravodajských pořadech na možné problémy s příjmem televizního signálu prostřednictvím společných antén, informace jsou k dispozici i na webu.

Podle výsledků výzkumu Mediaresearch zadaného Asociací televizních organizací jen necelá polovina pražských domácností spontánně uvedla, že ví o vypnutí analogového vysílače Praha – Žižkov, což svědčí o nedostatečné státní informační kampani, jejíž zásah výrazně předčila podle daného výzkumu kampaň televizní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).