Hlavní navigace

Nová unikátní služba - Rádio na přání

[Tisková zpráva]

Sdílet

Český rozhlas nabízí posluchačům unikátní službu – Rádio na přání

Praha, 1. března 2005 – Celoplošná stanice Český rozhlas 6 nabízí posluchačům speciální internetový produkt „Rádio na přání“, který umožňuje návštěvníkovi webových stránek Českého rozhlasu 6 naprogramovat si své „vlastní rádio“. Tímto se tato služba liší nejen od živého rozhlasového vysílání po internetu, ale i od „zvukových konzerv“, které jsou v současné době posluchačům také k dispozici na internetových stránkách Českého rozhlasu.

Podle šéfredaktora Českého rozhlasu Online Miroslava Bobka je tato služba jedinečná v možnosti uživatele vrátit se k vysílání Českého rozhlasu. „Uživatelé pak mají též možnost udělat si tématický výběr. Budu-li mít například zájem o všechny pořady o kultuře, které vysílal Český rozhlas 6, pak se mi objeví seznam těchto pořadů a z nich si následně vyberu. Stejně tak budu-li mít zájem o poslech všech pořadů o kultuře a náboženství mezi 5. a 20. lednem, nechám si je vyhledat a tyto pořady si pak mohu buď stáhnout, jednotlivě si je přehrát, nebo si mohu vytvořit svůj vlastní playlist, tj. svoje rádio“, vysvětluje Miroslav Bobek. Posluchači si tak díky této službě mohou poskládat program jakékoliv délky, stávají se tak sami sobě dramaturgy.

První stanicí Českého rozhlasu, která tuto službu na svých internetových stránkách nabízí, je celoplošný Český rozhlas 6. Na internetové adrese www.rozhlas.cz/cro6/au­dio je podle šéfredaktora stanice Ivana Šterna možné vybrat si kterýkoli pořad Českého rozhlasu 6 a ten si pak následně přehrát. „S výjimkou zpráv, které rychle zastarávají, je na stránkách Rádia na přání celé naše vysílání,“ říká Ivan Štern.

V tuto chvíli nabízí „Rádio na přání“ zejména Český rozhlas 6. Postupně se však přidávají i další stanice Českého rozhlasu. „Naší snahou je nabídnout posluchačům v rámci této služby významnější část programu dalších stanic tak, aby si mohli posluchači vybírat pořady napříč jednotlivými stanicemi Českého rozhlasu“, dodává Miroslav Bobek.