Hlavní navigace

TV Nova odvysílá díl Expozitury, který upozorňuje na nástrahy internetu hrozící dětem!

[Tisková zpráva] Již tuto středu, 28. září 2011, ve 20:00 odvysílá televize Nova čtvrtou epizodu původního českého krimi seriálu Expozitura. Díl nazvaný Sedmý den upozorňuje na nebezpečný obsah internetu, ke kterému mají volný přístup i nezletilé děti.

Sdílet

Praha, 26. září 2011 – Seriál Expozitura pokračuje! Televize Nova odvysílá další díl detektivního příběhu, inspirovaného kauzou tzv. Berdychova gangu. Čtvrtou epizodu s názvem Sedmý den, kterou uvidí diváci ve středu 28. září 2011,ve 20:00, upozorňuje na nástrahy internetu, hrozící dětem.

Dvojice vyšetřovatelů Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) a Dan Chládek (Robert Jašków) dostanou na starost případ videa na internetu, které zachycuje mučení a usmrcení neznámé dívky. Přenos není on-line a Tereza zpočátku přesvědčuje ostatní, že jde jen o kašírované záběry. Situace se ale změní, když dívku najdou opravdu mrtvou a na internetu se objeví video s novou obětí, bývalou prostitutkou Klárou (Barbora Obozněnko).

TV Nova si uvědomuje vážnost nebezpečných nástrah internetu, hrozících dětem, a proto navázala spolupráci s projektem Bezpečnýinter­net.cz. „Podle průzkumů se s nějakou internetovou hrozbou setká každý rok čtvrtina Čechů. Internetový portál Bezpecnyinternet.cz vznikl s cílem upozornit na existující rizika a vysvětlit způsoby, jak se účinně bránit,“ vysvětluje Markéta Kuklová, tisková mluvčí společnosti Microsoft, která projekt se společnostmi Seznam.cz a Česká spořitelna spustila.

Na portálu Bezpečnýinternet.cz najdou užitečné informace jak začátečníci, tak i pokročilejší uživatelé. Pro rodiče a děti je připraven zvláštní oddíl, zaměřený na prevenci proti kyberšikaně a dalším druhům obtěžování po internetu. Děti se mohou zábavnou formou v podobě komiksových příběhů seznámit se základními pravidly používání internetu.

Expozitura, seriál, který má k pravdě tak blízko, až z toho mrazí, pokračuje 21. září ve 20:00 na Nově. Repríza pořadu na TV Nova je vždy v pátek po půlnoci, na videoportálu Voyo.cz jsou epizody ke zhlédnutí hned po vysílání.

Další informace a zajímavosti budou vydávány po celou dobu vysílání seriálu na mikrostránce pořadu www.nova.cz/ex­pozitura a na Facebooku www.facebook.com/Ex­pozitura

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).