Hlavní navigace

Televize Nova uvádí premiéru filmu Na vlastní nebezpečí

[Tisková zpráva] Televizní premiéru úspěšného filmu režiséra Filipa Renče Na vlastní nebezpečí uvede v pondělí 31. srpna 2009 v prime time TV Nova, která je také jeho hlavním partnerem. Dobrodružný příběh s tajemnou zápletkou nabízí dynamickou akční podívanou.

Sdílet

Praha 27. srpna 2009 – Televize Nova je hlavním partnerem celovečerního filmu režiséra Filipa Renče Na vlastní nebezpečí, jehož televizní premiéru uvede v pondělí 31. srpna 2009 od 20.00 hodin. Vzrušující příběh s tajemnou zápletkou, natočený podle scénáře Josefa Urbana, nabízí napínavou akční podívanou. Skupina lidí se utká v nerovném souboji s divokým přírodním živlem, strážci zákona i hranicemi vlastních možností. „Námět na film vznikl na jednom raftingovém výletu v Černé hoře, kde jsme s Josefem Urbanem zažili podobný příběh, jaký potká naše hrdiny,“ přiznává režisér Filip Renč.

Majitel cestovní kanceláře, zaměřené na extrémní sporty, získá zajímavou zakázku – sjezd nebezpečné Černé řeky, protékající drsnými kaňony balkánských hor. Klient Saša, který výpravu inicioval, má zjevně vážný důvod, proč chce jet právě do oblasti, kde kdysi za podivných okolností zahynul jeden český vodák. Téměř zapomenuté tajemství je pro něj spojeno s rodinnou tragédií a dlouholetým traumatem a teď nadešla šance dopátrat se pravdy. Nabídka atraktivního dobrodružství svede dohromady nesourodou skupinu nic netušících lidí, pro něž je cesta jen zajímavým výletem. Brzy si ale sáhnou nejen na dno fyzických sil, ale také si vyjasní, co pro ně znamenají odvaha, férová hra, přátelství, láska či schopnost vyrovnat se s pravdou, ať je jakákoliv. Rafting se stane soubojem s přírodou i střetem se zákonem, vlastními silami a svědomím. Cesta, plná vypjatých situací, změní každému z posádky zcela zásadně pohled na život. V hlavní roli uvidíme Jiřího Langmajera (Saša). V dalších rolích se objeví mimo jiné Filip Blažek (Rony), Václav Jiráček (Dominik), Lucia Siposová (Míša), Miroslav Krobot (Kužnik), Luboš Veselý (Sašův otec) či Jan Svěrák (prodavač v bazaru).

„Je to příběh o hledání vlastní minulosti, o ztrátách, které nás životem provázejí,“ říká scenárista Josef Urban. „Dokud žijeme, nic není ztraceno, nic není jednoduché a moc to bolí. Když však vytrváme, možná nás čeká překvapení stejně jako hlavního hrdinu filmu,“ uzavírá.

Na vlastní nebezpečí, 31. srpna 2009 ve 20 hod na TV Nova