Hlavní navigace

Nova uvádí výjimečný dokument Fenomén Gott

[Tisková zpráva] Za účasti Karla Gotta s rodinou, generálního ředitele TV Nova a desítek dalších známých osobností z kulturního a mediálního světa se včera v pražském kině Lucerna uskutečnila slavnostní předpremiéra výjimečného dokumentárního filmu FENOMÉN GOTT, jehož producentem je TV Nova. Dokument Olgy Špátové zachycuje jeden rok profesního i soukromého života zpěváka Karla Gotta ve chvílích triumfu i přemýšlení o klíčových momentech vlastního života. Diváci jej v premiéře uvidí v sobotu 9. května ve 20 hodin na TV Nova.

Sdílet

Praha 6. května 2009 – Na slavnostní projekci snímku, který TV Nova přichystala u příležitosti letošního životního jubilea Karla Gotta, dorazil zpěvák společně se svou rodinou. Projekci uvedla nová moderátorská dvojice TV Nova Kristina Bastienová s Renatou Czadernovou. Hosté, mezi nimiž nechyběli přátelé a známí Karla Gotta, například Ladislav Štaidl, Felix Slováček a Dagmar Patrasová, Jitka Zelenková, Jiří Adamec s manželkou Janou, Jaroslav Svěcený, Ondřej Hejma, Leoš Mareš, Petr Janda s manželkou Alicí, Ilona Csáková, Michal Horáček, Olga Sommerová, Eliška Kaplická, Vojta Kotek, Sámer Issa a mnoho dalších, zaplnili sál kina Lucerna do posledního místa. Svou spokojenost s dokumentem, který pod režijním a kameramanským vedením Olgy Špátové vznikal celý rok, ocenili po jeho skončení mohutným potleskem vestoje. „Je to doposud nejlepší a nejpravdivější dokument, který o mně byl natočen. Olze se povedlo více mě přiblížit divákům nejen jako zpěváka, ale i jako člověka,“ prohlásil o filmu Karel Gott.

Vynikající práci mladé a talentované dokumentaristky Olgy Špátové ocenil ve své úvodní řeči také generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. „Když jsme hledali režiséra, který by podle našeho námětu natočil dokument k jubileu Karla Gotta, vybrali jsme Olgu Špátovou. Ne proto, že její otec, vynikající dokumentarista Jan Špáta, natočil před třiceti lety také dokumentární film o Karlu Gottovi Jdi za štěstím, ale především proto, že ve svých pětadvaceti letech má za sebou již řadu pozoruhodných dokumentů. Jsem přesvědčen, že jsme měli šťastnou ruku.“

S přáním pevného zdraví a mnoha dalších let na vrcholu popularity pak Karlu Gottovi poblahopřál k letošním kulatým k narozeninám.

Fenomén Gott, sobota 9. května ve 20 hodin na TV Nova