Hlavní navigace

Nova uvede Svatbu na bitevním poli

[Tisková zpráva] Televize Nova uvede v sobotu 29. listopadu ve 20 hodin megafilm Svatba na bitevním poli. Úsměvnou komedii o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo, natočil režisér Dušan Klein. Slavnostní premiéra se uskutečnila 10. ledna 2008 a TV Nova natočení snímku podpořila jako hlavní partner.

Sdílet

Praha 27. listopadu 2008 – Příběh komedie nás zavede do malého moravského městečka Zvěstov, kde všichni chlapi žijí starými historickými bitvami. Monopol na roli Napoleona, vrchního velitele francouzské armády, má již léta starosta Touchyn, kterého hraje Bolek Polívka.

Tentokrát se ale zvěstovští připravují na odhalení napoleonské kašny v sousedním Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta Balabán v podání Marka Vašuta však již angažoval do role Napoleona zahraničního herce, který je této historické postavě více podobný. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat.

V té době se po více než dvou letech vrací do města známý sukničkář Tomáš v podání Miroslava Šimůnka, syn místního kronikáře Doubravy, kterého představuje Josef Somr. K rozčarování všech dívek a žen přijíždí s půvabnou snoubenkou, Francouzkou Blaire v podání Jany Doleželové, které slíbil tajnou romantickou svatbu v místním kostelíku. Když táta vyzradí Tomášovo tajemství v hospodě, starosta Touchyn dostane geniální nápad – jde přece o velkou mezinárodní událost, takže vesnice vystrojí milencům velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona! A tak se začnou dít věci…

Dále hrají: Zlata Adamovská (Touchynová), Roman Vojtek (otec Prokop), Jitka Čvančarová (hospodská Jarunka), Jiří Pecha, Jan Budař, Monika Hilmerová, Otmar Brancuzský, Tereza Voříšková, Taťjana Medvecká, Jaroslava Obermaierová, Daniel Bambas a další.

Zajímavosti z natáčení: Film se točil v srpnu 2007 na Jižní Moravě v lokalitách Starovice, Hustopeče, Krumvíř, Šlapanice, Nosislav, v okolí Slavkova a na Mohyle míru. Filmové městečko Zvěstov je ve skutečnosti moravská vesnička Starovice nedaleko Hustopečí. Tady se natočilo 90 % exteriérů i interiérů. Při scénách odhalení kašny se na náměstí ve Šlapanicích sešlo 200 komparsistů v „civilu“ i krojích + 80 herců a členů štábu.

Ve scénách hospodské rvačky se před kamerou najednou pralo 80 – 120 herců, komparsistů a kaskadérů. Denně sledovaly natáčení desítky obyvatel Starovic. Někteří z nich si dokonce zahráli v komparsu a někteří, aby jim nic neuteklo, si brali „na natáčení“ dovolenou.

Svatba na bitevním poli, sobota 29. listopadu ve 20 hodin na TV Nova