Hlavní navigace

Nová verze Kaspersky Mobile Security 9 přináší podporu pro zařízení na platformách Android a BlackBerry

[Tisková zpráva] Praha, 6. června 2011 – Společnost PCS spol. s r. o., divize DataGuard, dodavatel bezpečnostních řešení, oznamuje vydání Kaspersky Mobile Security 9, aktualizované verze produktu navrženého pro poskytování nejnovějšího mobilního zabezpečení pro uživatele smartphonů. Nová verze nyní podporuje platformy Android a BlackBerry, společně se systémy Symbian a Windows Mobile, takže nabízí ještě větší flexibilitu. Nástroj Kaspersky Mobile Security 9 byl navržen pro ochranu smartphonu před malwarem a nevyžádanými zprávami, blokování nežádoucích hovorů, skrytí vybraných kontaktů a souborů před očima zvědavců, vyhledání přístroje v případě ztráty, sledování aktivity na mobilních telefonech dětí a dokonce i pro přesné vyhledání jejich polohy.

Sdílet

Aleš  Pikora, ředitel divize DataGuard, dodává: „Uživatelé jsou si dobře vědomi, že mobilní hrozby jsou nyní realitou a ne jen sci-fi. V současnosti jsou smartphony velmi oblíbeným cílem kybernetické kriminality vzhledem k rostoucímu množství cenných dat, která do nich jejich vlastníci ukládají. Kaspersky Mobile Security 9 díky jedinečným technologiím ochrany soukromí stačí pouhým stisknutím tlačítka skrýt vybrané kontakty a jejich kontaktní údaje, včetně historie hovorů, položek v adresáři a zpráv SMS a ztlumení jejich hovorů. Kontakty lze skrýt rovněž automaticky po předem nastavené době nečinnosti nebo vzdáleně odesláním předem definované zprávy SMS. Rovněž můžete filtrovat nežádoucí hovory  
a zprávy SMS vytvořením seznamu povolených a zakázaných kontaktů.“

Mobilní uživatelé  s operačními systémy Symbian nebo Windows Mobile mohou své  soubory chránit heslem a šifrovat je pomocí silného šifrovacího algoritmu.

Funkce GPS Find vám pomůže přesně určit aktuální polohu smartphonu, a pokud je nástroj Kaspersky Mobile Security 9 nainstalován na mobilu dítěte, můžete ho kdykoli rychle a snadno lokalizovat. Modul Parental Control (Rodičovský dohled) v nástroji Kaspersky Mobile Security 9 umožňuje omezit čísla, na která mohou děti a jiné napadnutelné osoby volat, jako například na čísla s vyšší sazbou, a umožňuje kontrolovat, kdo volá jim. 

Produkty Kaspersky Lab v českém jazyce jsou k dispozici na http://www.kas­persky.cz/pro­dukty/domaci-uzivatele/kaspersky-mobile-security/.  

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).