Hlavní navigace

Nova začala natáčet nový kriminální seriál Kriminálka Anděl

[Tisková zpráva] Televize Nova chystá pro své diváky další původní seriál s názvem Kriminálka Anděl, inspirovaný skutečnými kriminálními případy. Jeho první klapka padla v pátek 28. března v Berouně.

Sdílet

Praha 31. března 2008 – První klapkou odstartovalo v pátek 28. března natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy.

Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů – loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík).

Kulisu prvního obrazu prvního natáčecího dne tvořil ohořelý vrak auta, ukrytý v rokli nedaleko Berouna. Hlavními protagonisty, ohledávajícími místo zločinu, pak byli tři kriminalisté, herci Martin Stropnický, David Švehlík a Marek Taclík. Pro M. Stropnického je to již třetí kriminalista v jeho herecké kariéře a o Kriminálce Anděl říká: „Na natáčení jsem se moc těšil, protože mám rád detektivky i kriminální filmy, zejména ty klasické typu Francouzská spojka, ale rád se podívám i na komerční seriály, ve kterých je napětí i humor, jako je například Colombo. I když je podle mě v poslední době v televizi hodně seriálů, jsem přesvědčený, že Kriminálka Anděl si svého diváka najde. Určitě i pro to, že to bude seriál uzavřených epizod, natočených podle skutečných událostí.“

O termínu vysílání bude televize Nova včas informovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).