Hlavní navigace

Nova začala natáčet seriál Okresní přebor

[Tisková zpráva] První klapka dnes zahájila natáčení původního, komediálního seriálu TV Nova z prostředí vesnického fotbalu. Bude se jmenovat Okresní přebor a jeho děj mapuje jednu sezónu fotbalového klubu Slavoj Houslice.

Sdílet

Praha 24. února 2009 – První natáčecí den zastihl celé fotbalové mužstvo při tréninku v místní sokolovně, k čemuž posloužily interiéry sokolovny v Komárově nedaleko Hořovic. Od osmi hodin ráno tam proháněli míč Ondřej Vetchý, David Novotný, Ladislav Hampl, Jakub Kohák, Petr Růžička a další protagonisté seriálu.

„Herce do seriálu jsem vybíral podle jejich fotbalových schopností,“ říká režisér Okresního přeboru Jan Prušinovský. Sám hraje fotbal od šesti let a v současné době kope za Ostrovan Zadní Třebáň, a tak zcela ve fotbalovém duchu seriálu popřál, „aby vyhrál v prodloužení,“ čímž současně vyjádřil přání, že bude-li se divákům Okresní přebor líbit, mohl by v budoucnu mít i pokračování.

Hlavní postavou seriálu je kapitán fotbalového mužstva a později hrající trenér Jirka Luňák (Ondřej Vetchý), fanatický fotbalista. Aby vesnická kopaná mohla vůbec existovat, takového muže potřebuje. Druhou hlavní postavou je Jarda Kužel (David Novotný), přirozený talent, býval by to dotáhl daleko, kdyby chtěl. Předsedou klubu je Václav Orel (Luděk Sobota), muž v brzkém důchodovém věku, který často bývá hromosvodem událostí, o finance se stará pokladník klubu Ludvík Hovorka (Pavel Kikinčuk) a zdravotníkem je veterinář Adolf Větvička (Leoš Noha). Své místo v seriálu mají samozřejmě i ženy, mj. Jaroslava Pokorná, Táňa Vilhelmová, Marika Procházková a Alena Mihulová.

Scénář napsal Jan Pušinovský a Petr Kolečko, za kamerou stojí Petr Bednář, o výtvarnou podobu seriálu se postarali architekt Jan Vlček a kostýmní výtvarník Ivan Stekla, režie se ujal Jan Pušinovský, rodák z Hořovic, v jejichž okolí se Okresní přebor natáčí. Jako režisér je podepsaný pod komedií František je děvkař, coby asistent režie pracoval na filmu Jana Hřebejka Medvídek, spolupracoval také na scénáři snímku Karla Janáka Rafťáci a jeho studentský film Nejlepší je pěnivá získal několik ocenění – Fresh Film Fest, Premiers Plans Festival D´Angers nebo Vienna Short Film Fest.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).