Hlavní navigace

TV Nova dnes začala točit druhou řadu Kriminálky Anděl

[Tisková zpráva] První klapka dnes odstartovala natáčení druhé řady úspěšného kriminálního seriálu TV Nova Kriminálka Anděl. V hlavních rolích trojlístku vyšetřovatelů se opět představí Martin Stropnický, David Švehlík a Marek Taclík. Na režisérskou židli postupně usednou Dan Wlodarczyk, Ivan Pokorný a Jiří Chlumský.

Sdílet

Praha 29. dubna 2009 – Režisérův rázný pokyn „Akce!“ poprvé zazněl hodinu před polednem v ateliérové pitevně, v níž se nad torzem ruky sešli patolog Karel Benkovský a kriminalista Ivan Tomeček neboli herci Ladislav Frej a Martin Stropnický. Při slavnostním přípitku na úspěch Kriminálky Anděl 2 pak oba seriálu popřáli velký úspěch u diváků. „Nebojím se toho, že vstupujeme podruhé do téhož, myslím, že tentokrát to bude ještě lepší,“ prohlásil Ladislav Frej a Martin Stropnický zdůraznil: „Kriminálka Anděl je poctivě naplněný žánr. A trefit profesní žánr a zopakovat, co bylo dobré, není málo.“

Druhá série Kriminálky Anděl bude mít šestnáct dílů a bude se opět inspirovat skutečnými případy z policejních archivů. Řešit je v seriálu bude tým pěti hlavních kriminalistů, jemuž šéfuje nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou Tomáš Benkovský (David Švehlík), Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horák (Miloslav Mejzlík).

„Ambicí druhé řady je, aby každá epizoda zavedla diváky do zajímavého prostředí a případ přinesl překvapivou zápletku,“ uvedl po první klapce režisér prvních čtyř dílů Dan Wlodarczyk a konstatoval, že jako milovník filmů Michaela Manna (např. Nelítostný souboj, Miami Vice, Collateral) mu je žánr krimi velmi blízký.

První řada původního kriminálního seriálu Kriminálka Anděl se už od prvního dílu stala jedním z nejsledovanějších pořadů loňského podzimu. Během pondělních večerů zasedal k obrazovkám TV Nova zhruba každý druhý divák v cílové skupině 15–54. V průměru sledovalo každý díl seriálu více než 1,8 milionu dospělých diváků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).