Hlavní navigace

Nova zahajuje digitální vysílání na Moravě

[Tisková zpráva] Od 21. října 2005 mohou diváci v Praze a okolí přijímat signál televize Nova digitálně. Od 9. února se k nim připojí i diváci v Brně a Ostravě a digitální signál se tak dostane téměř ke 40% obyvatel České republiky.

Sdílet

Praha 9. února 2006 – Po pěti letech experimentů a zkušebního provozu bylo 21. října 2005 zahájeno v České republice digitální vysílání a Nova byla jednou ze stanic, a jedinou soukromou, kterou si mohli diváci na tento signál naladit. V nové digitální síti nazvané Multiplex A ji bylo možné přijímat vedle veřejnoprávních televizních kanálů ČT1, ČT2 a ČT24 a pěti stanic Českého rozhlasu. Odborníci přirovnávali tuto skutečnost k revoluci, zahajující novou éru v oblasti elektronických médií.

9. únor 2006 je však dnem stejně významným. „21. říjen 2005 byl historickým mezníkem, symbolickým dnem zahájení řádného digitálního vysílání v ČR. Dnešní den je však okamžikem, kdy digitální vysílání začíná již masově vstupovat do domácností a oslovovat trh. A já jsem hrozně rád, že tuto digitální historii píše od samého začátku i televize Nova,“ říká Ivo Ferkl, ředitel sekce techniky a správy.

Program nejsledovanější televize v Česku se tak dostane ke svým divákům s kvalitnějším obrazem i zvukem. Zatím má tuto možnost téměř 40% obyvatel, každý rok se však bude jejich počet zvyšovat. „Jsem rád, že jsme se dohodli s Českou televizí na společném vysílání v Multiplexu A a že tak divákům můžeme nabídnou větší komfort při příjmu našich programů. Digitální vysílání je však pro nás také závazek a výzva i nadále přinášet nové, kvalitní a atraktivní pořady. Věříme, že naši aktivní roli v procesu digitalizace ocení také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a vezmi ji v úvahu při svém rozhodování o udělení digitálních licencí,“ říká generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.