Hlavní navigace

Nova znovu generálním mediálním partnerem festivalu Zlínský pes

[Tisková zpráva] TV Nova se opět stala generálním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu studentských filmů Zlínský pes, který se tradičně koná v rámci MFF pro děti a mládež ve Zlíně. Letos se uskuteční v týdnu od 2. do 6. června. O jeho průběhu bude Nova informovat v Televizních novinách a ve Snídani s Novou a na svých internetových stránkách www.nova.cz umístí třicet festivalových soutěžních snímků.

Sdílet

Praha 27. května 2008 – TV Nova, která se dlouhodobě věnuje podpoře české kinematografie a pomoci nejmladší generaci tvůrců z českých filmových škol prostřednictvím projektu Noc filmových nadějí, se již podruhé stává generálním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu studentských filmů Zlínský pes. Jeho jubilejní 5. ročník se bude konat od 2. do 6. června 2008, tradičně v rámci MFF pro děti a mládež ve Zlíně. V souladu s mediálním partnerstvím bude TV Nova po celou dobu konání festivalu informovat o jeho průběhu prostřednictvím reportáží a rozhovorů s pořadateli i tvůrci v Televizních novinách a v pořadu Snídaně s Novou. Navíc na svých internetových stránkách www.nova.cz umístí 30 mezinárodních soutěžních filmů studentů vysokých škol z celé Evropy. Již nyní se uvažuje o tom, že by se tyto snímky mohly posléze objevit i ve vysílání kanálu Nova Cinema.

Spolupráce s Mezinárodním festivalem studentských filmů Zlínský pes je dalším krokem televize Nova na cestě objevování a podpory nových kinematografických talentů a trendů. Letos se na něm o festivalové ceny utká v pěti kategoriích 260 studentských filmů z více jak 20 zemí celého světa. Na rozdíl od předchozích ročníků bude ten nadcházející více věnován animovanému filmu. Připraveny jsou i tvůrčí dílny a diskuse s řadou předních filmových odborníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).