Hlavní navigace

Nové 3D LED televizory Panasonic s technologií IPS – mimořádně kvalitní obraz téměř na úrovni plazmových TV

[Tisková zpráva] Praha, 14. února 2011 – Společnost Panasonic uvádí na trh novou řadu 3D LED televizorů s panely IPS Alpha. Nové televizory vynikají rychlou odezvou, špičkovým podáním černé, dokonalou eliminací zdvojeného obrazu a širokým pozorovacím úhlem. Tato řada je určena především do menších obývacích pokojů, kam se televizor s větší úhlopříčkou nevejde, a také náruživým hráčům, kteří si chtějí dopřát luxusní herní zážitek.

Sdílet

LCD panely s LED podsvícením a technologií IPS Alpha mají skvělou pověst zejména díky vynikajícím obrazovým vlastnostem a rychlé odezvě. Nové modely značky Panasonic tak nabídnou odezvu pouhé 2 ms, což znamená bezproblémové překreslení rychlého pohybu v akčních scénách, při sportu i při hraní moderních graficky náročných her na herních konzolích. Mezi další přednosti tohoto typu panelů patří široký pozorovací úhel, takže televizor může sledovat více lidí v různých částech místnosti, technologie 400 Hz a také úsporný ekologický provoz.

Kromě špičkového překreslování pohybu nabídnou nové 3D LED televizory velmi plynulé tonální přechody a vynikající kontrast i podání černé, takže se téměř vyrovnají plazmovým obrazovkám. Při sledování 3D záznamu zase diváci ocení výbornou eliminaci dvojitých linií v obraze (tzv. crosstalk) a budou si moci vychutnat dokonalý zážitek z oblíbených filmů.

Společnost Panasonic představuje dvě řady 3D LED televizorů – DT30 a DT35. V obou případech se zájemci mohou těšit na moderní štíhlý design Pure Line a dvě velikosti obrazovek – 82 a 94 cm. Všechny modely budou vybaveny internetovou službou Viera Connect, wi-fi konektivitou, možností nahrávat filmy na připojný HDD či SD kartu, přehrávačem multimediálních souborů VIERA Image Viewer, certifikací DLNA, PC vstupem, čtyřmi terminály HDMI a třemi USB porty. Na českém trhu je očekáváme v dubnu 2011, ceny dosud nebyly stanoveny.

O společnosti Panasonic
Panasonic Corporation je světovým leaderem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, obchodních a průmyslových aplikací. Společnost sídlící v japonské Ósace vykázala za finanční rok končící 31. březnem 2010 čisté konsolidované tržby ve výši 7 420 miliard japonských jenů (zhruba 56.6 miliard euro). Akcie společnosti jsou obchodovány na burzách v Tokyu, Ósace, Nagoji a New Yorku (NYSE: PC). Více informací o společnosti a značce Panasonic najdete na internetových stránkách http://panaso­nic.net.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).