Hlavní navigace

Nové 3G produkty společnosti Siemens přináší W-CDMA do mobilních sítí

[Tisková zpráva] Nová řada produktů společnosti Siemens snižuje náklady na výstavbu nových W-CDMA sítí a zjednodušuje implementaci této technologie ve stávajících GSM sítích. Řešení sestává ze dvou modulů v různých variantách, které lze kombinovat podle individuálních potřeb a požadavků operátora. Řešení jako první na trhu umožňuje instalovat vzdálenou radiovou stanici (Remote Radio Head) a server na dvou různých místech a šetřit tak místo, energii, instalační práce - a tudíž náklady. Vysoká škálovatelnost řešení zároveň zajišťuje plné pokrytí W-CDMA i uvnitř budov.

Sdílet

V tradiční infrastruktuře mobilních sítí je radiový komponent integrován přímo v základnové stanici a připojen kabelem k anténě. Taková konfigurace s sebou však přináší omezení: základnová stanice totiž musí být umístěna v bezprostředním dosahu antény, což znamená vysoké náklady na instalaci a pronájem. Společnost Siemens nyní přichází s novým konceptem, který rozděluje základnovou stanici na dvě části – radiovou stanici a server. Zatímco radiová stanice a anténa jsou jako obvykle instalovány na střeše či přenosové věži, server lze umístit tam, kde jsou náklady na umístění nízké – například v suterénu či ve skladu. Vzdálenost mezi radiovou stanicí a serverem může být až 50 kilometrů.

Tato inovativní distribuovaná síťová architektura rovněž umožňuje, aby jeden server obsluhoval nikoliv pouze jednu, nýbrž až dvanáct antén a vzdálených radiových stanic. Operátoři tak mohou snížit své náklady až o 70 procent. Další výhody tohoto řešení skýtá subtilnost jednotlivých modulů, jejich kompaktní design a nízká energetická spotřeba. Modulární design řešení zároveň operátorům umožňuje snadno a rychle upgradovat stávající základnové stanice GSM na 3G technologie. K tomuto účelu Siemens vyvinul malý zásuvný server. Tento standardizovaný zásuvný modul lze implementovat ve všech běžných 19-palcových základnových stanicích GSM od různých dodavatelů. V kombinaci se vzdálenými radiovými stanicemi tak lze jakoukoliv základnovou stanici obohatit o podporu W-CDMA a přeměnit ji tak v multi-standardní BTS.

Siemens, divize Komunikace, je jedním z největších světových dodavatelů v oblasti telekomunikací, který svým zákazníkům poskytuje kompletní portfolio inovativních řešení pro hlasovou a datovou komunikaci, zahrnující jak zařízení pro koncové uživatele, tak komplexní síťové infrastruktury pro podniky a služby pro bezdrátové, pevné a podnikové sítě. Jedná se o největší divizi v rámci koncernu Siemens, která působí ve více než 160 zemích světa. V obchodním roce 2005 (skončil 30. září) měla tato divize se 54 500 zaměstnanci obrat přesahující 13 miliard EUR.

Další informace o divizi Komunikace najdete na http://www.si­emens.cz/com