Hlavní navigace

Nově Amapy.cz vyhledávají trasy pro auta, vlaky, autobusy i MHD

[Tisková zpráva] Amapy.cz přicházejí jako jediné české internetové mapy se zcela novou funkcí – rychlé vyhledávání trasy nejen autem, ale také vlakem, autobusem a MHD.

Sdílet

,,Zavedeným standardem u českých internetových map je to, že při plánování trasy si uživatel vyplní odkud chce jet, kam chce jet a mapy mu vyhledají a označí cestu autem. Amapy.cz díky nové, kompletní databázi všech hlavních veřejných spojů umí nyní mnohem více a stávají se tak mnohem praktičtějším pomocníkem pro život ,“ říká Jiří Vojáček, vedoucí vývojového týmu Amapy.cz. „Nyní už není třeba na mapě hledat ikonku MHD, vlaku, či autobusu a potom složitě dohledávat spojení. Stačí napsat výchozí a cílovou adresu, vybrat dopravní prostředek a náš systém vyhledá nejbližší zastávky a nabídne spojení,“ doplňuje Vojáček.

Co už umí Amapy?

  • možnost jednoduše uložit vyhledanou trasu do nejrozšířenějších typů navigací (TomTom, Garmin, ad.)
  • turistické trasy a cyklotrasy
  • mapu celého světa s vyhledáváním velkých měst
  • pokročilé možnosti nastavení tisku map
  • možnost vložení mapy na vlastní web
  • nejaktuálnější letecké mapy

O Amapy.cz:
Amapy.cz byly představeny v roce 1999 jako první profesionální mapová aplikace u nás. Od roku 2008 jsou jedinou mapovou aplikací společnosti Centrum Holdings, vzniklé spojením portálů Centrum.cz a Atlas.cz. Denně na Amapy.cz přichází přes 20 000 uživatelů, nejčastěji vyhledávají historické památky, restaurace, ale také spojení MHD či vlakových linek.