Hlavní navigace

Nové barevné multifunkce Xerox vynikají mimořádnou produktivitou a výjimečnou kvalitou tisku

[Tisková zpráva] Zařízení Xerox WorkCentre 7755/7765/7775 se dále vyznačují snadným používáním, správou a efektivní kontrolou zabezpečení a nákladů. Maximální potisknutelný formát SRA3 a volitelný tiskový řadič EFI Fiery vyhoví požadavkům profesionálního tisku.

Sdílet

Praha, 1. prosince 2009 – Tři nová barevná multifunkční zařízení Xerox nabízí produktivitu a kvalitu zobrazení, které snadno uspokojí tiskové, kopírovacích, skenovacích a faxové potřeby současných kanceláří. Nová barevná multifunkční zařízení Xerox WorkCentre 7755/7765/7775 tisknou a kopírují rychlostí až 75 stránek za minutu černobíle a až 50 stránek za minutu barevně, jednoduše se používají a spravují a disponují funkcemi pro zabezpečení a kontrolu nákladů. Jsou ideálním a výkonným řešením pro kanceláře, pobočky a oddělení centralizované reprodukce (CRD) a tisk na zakázku se středními až velkými požadavky na zpracovávaný objem dokumentů.

„Uživatelé síťových zařízení a manažeři firem požadují zařízení, která jsou výkonná, snadno se obsluhují, nabízejí špičkovou kvalitu a produktivitu, mají nízké provozní náklady a jsou bezpečná,“ říká Dušan Novotný, produktový manažer společnosti Xerox Czech Republic. „Naše nová zařízení WorkCentre tyto požadavky jednoznačně splňují,“ dodává.

Vysoká kvalita i produktivita
Tři nová zařízení Xerox mají celou řadu pokročilých funkcí, aby pomohla dosáhnout tohoto růstu. Disponují rozlišením 2400×2400 dpi a využívají toner Xerox Emulsion Aggregation High Gloss, který k tomuto vysokému rozlišení připojuje profesionální sametově hladký vzhled výtisků. Další rozšíření možností je k dispozici přes volitelný tiskový řadič EFI Fiery Network Server, který obsahuje nástroje pro exaktní správu barev a řadu aplikaci, jež automatizují odbavení tiskové úlohy a další služby, jako je podpora tisku variabilních dat.

Rychlý vstup a výstup přispívají k vysoké produktivitě zařízení. Rychlosti tisku a kopírování jsou od 40 stránek za minutu barevně po 55 stránek za minutu černobíle u zařízení WorkCentre 7755, přes 50/65 stránek za minutu u zařízení WorkCentre 7765 až k 50/75 stránkám za minutu u zařízení WorkCentre 7775. Černobílé skenování probíhá rychlostí 80 stránek za minutu, barevné rychlostí 50 stránek za minutu při rozlišení 600×600 dpi.

Pro optimální využití výkonu strojů může více uživatelů provádět současně různé úlohy. Produktivitu dále zvyšuje platforma Extensible Interface Platform společnosti Xerox, která uživatelům umožňuje, aby využívali rozměrný dotykový panel stroje pro ovládání uživatelských aplikací. K dispozici je řada hotových aplikací jako například ScanFlow Store pro automatizaci procesu skenování a směrování dokumentů. Případně mohou uživatelé využít výhod otevřeného vývojového prostředí a vyvinout aplikace vlastní.

Aby se omezila přerušení práce, obsahuje systém dvě černé tonerové náplně. Papír i toner lze doplňovat při provozu a automatická funkce „print around“ zabraňuje zablokování tiskové fronty úlohou, která nemůže být z různých důvodů vyřízena (chybějící specifický papír a podobně). Díky intuitivním obousměrným tiskovým ovladačům lze činnost zařízení sledovat od pracovního stolu. Pro minimalizaci servisních odstavení může většinu spotřebního materiálu vyměnit přímo uživatel, např. tonerové náplně, xerografické válce, fixační jednotku, odpadní nádobku a další díly.

Zařízení mají kapacitu 3 260 listů, která je rozšiřitelná na 5 260 listů, pro nepřerušovaný tisk ze šesti zásobníků, včetně 250 listového automatického duplexního podavače dokumentů pro kopírování a skenování, což je nejvíce v dané třídě. Každý zásobník zpracovává papíry v gramáži od 64 g/m2 až do 300 g/m2. Dokončovací možnosti zařízení sahají od výstupního třídiče až po pokročilé systémy nabízející stohování, děrování, vícepoziční sešívání, brožury sešité ve hřbetě a přehýbání.

Všechny tři modely nabízejí přední tiskové, kopírovací, skenovací a faxové funkce, od programování tisku do úrovně jednotlivých stran a automatického přepínání zásobníků přes skenování, jehož výsledek lze uložit na různá místa nebo odeslat e-mailem až po výběr jedné ze dvou volitelných faxových linek. Tato sada kontrolních funkcí vychází z platformy Xerox Discovery Platform a je shodná těmi, které obsahují nejnovější černobílá zařízení Xerox.

Jednoduchá správa i zabezpečení
Síťovou správu lze jednoduše provádět díky množství nástrojů. Volně dostupná aplikace Xerox CentreWare Web umožňuje administrátorům snadno instalovat, konfigurovat, spravovat a udržovat všechna síťová zařízení bez ohledu na jejich výrobce. Xerox Standard Accounting zabezpečuje přístup a shromažďuje data o tisku, skenování, kopírování a faxování na nových zařízeních. Přístup k barevnému skenování a kopírování lze kontrolovat a nastavit pro dané uživatele a oddělení a lépe tak sledovat náklady a zvýšit bezpečnost. Další automatické funkce umožňují sestavení a zasílání provozních a účtovacích informací do servisního oddělení Xerox.

Celá řada standardních a volitelných bezpečnostních funkcí poskytuje širokou škálu uživatelsky definovaných kontrolních mechanismů pro ochranu procesů, sledování, používání a kontrolu přístupu k zařízení a k informacím, které zpracovává. Všechna tři zařízení mají certifikaci ENERGY STAR2009 a mají mnoho funkcí, které šetří zdroje i náklady.

Cena a dostupnost
Barevná multifunkční zařízení Xerox WorkCentre 7755/7765/7775 jsou v České republice v prodeji od 30. 11. 2009. Doporučená cena začíná na 259 900 Kč pro WorkCentre 7755; na 300 000 Kč pro WorkCentre 7765 a na 342 000 Kč pro WorkCentre 7775 (ceny jsou uvedeny bez DPH).

XEROX je světovým lídrem a nositelem inovací v oblasti správy dokumentů a tiskového prostředí. Nabízí produkty pro domácnosti i řešení pro firmy různých velikostí, od malých společností až po mezinárodní korporace, kterým umožňuje dosáhnout plně integrovaného řízení dokumentů. Xerox dodává zákazníkům samostatně nebo v rámci svých řešení široké spektrum zařízení – černobílé a barevné multifunkční zařízení, faxy, tiskárny, velkoformátová zařízení, produkční a publikační tiskové systémy, dále software pro správu dokumentů a služby v oblasti tvorby, zpracování, archivace a řízení toku dokumentů. Xerox pomáhá zákazníkům díky nejnovějším technologiím snížit provozní i personální náklady a zefektivnit obchodní procesy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).