Hlavní navigace

Nové baterie pro notebooky HP mají až třikrát větší životnost než běžné

[Tisková zpráva] Hewlett-Packard nabízí tříletou záruku

Sdílet

ŽENEVA, 21. října 2009 – Společnost HP oznámila, že na trh uvádí baterie s dlouhou životností pro své notebooky. Poskytne tak zákazníkům nižší náklady na vlastnictví ve srovnání s běžnými bateriemi. HP nabízí jako jediné tříletou omezenou záruku na dlouhou životnost baterie při použití s vybranými typy notebooků, umožňuje zákazníkům maximalizovat jejich investice do PC a snížit náklady spojené s výměnou baterií.

Baterie současných přenosných počítačů se začnou znehodnocovat po 300 nabitích, což pro zákazníky může vést k dodatečným nákladům s jejich výměnou. Baterie HP s dlouhou životností, postavené na technologii článků Lithium-ionové (Li-ion) baterie Sonata® od Boston-Power, je možné nabíjet více než 1000-krát, než se její kapacita baterie začne výrazně horšit. Znamená to možnost denního nabíjení po dobu tří let, nebo čtyři roky, používá-li se počítač pouze v pracovní dny – vydrží tedy tři- až pětkrát déle než tradiční baterie. Navíc může být baterie nabitá na 90 procent své kapacity už za 90 minut, což je užitečné pro cestující, kteří mají pouze omezené množství času poblíž elektrické zásuvky. Dlouhá životnost baterie nabízí významný přínos pro životní prostředí. Boston Power je prvním a jediným poskytovatelem, jehož dobíjecí Li-ion bateriové články získaly akreditaci prestižního Nordic Ecolabel.

„Od začátku bylo naším cílem pomoci uživatelům notebooků využívat výhod optimální mobility, spolehlivosti a vysokého výkonu ekologicky udržitelných baterií,“ řekla zakladatelka a generální ředitelka Boston-Power Dr. Christina Lampe-Onnerud. „Podpora Sonaty od HP je velkým krokem kupředu v popularizaci této technologie.“ Vice President divize Personal Systems Group HP pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA) Charl Snyman k tomu dodal: „Dlouhá životnost našich baterií je výhrou pro každého. Pomáhá nám i nadále plnit náš záměr poskytovat ekologicky šetrné produkty a přináší také významné úspory nákladů pro naše zákazníky.“

Zákazníci HP s kompatibilními notebooky mohou baterie Sonata vyměnit za své stávající baterie nebo použít jako náhradní na delší cesty nebo při letech letadlem. Nejsou nutné žádné systémové změny. Baterie HP s dlouhou životností jsou k dispozici jako příslušenství v celém regionu EMEA od 1. září 2009 za doporučenou cenu od 139 €. Podporuje je HP EliteBook 6930p a HP Compaq 6730b, 6530b a 6735b Notebook PC. V budoucnu budou také k dispozici na vybraných komerčních a uživatelských noteboocích.