Hlavní navigace

Nové Blu-ray přehrávače Panasonic – na rychlosti záleží

[Tisková zpráva] Dopřejte si vysokou kvalitu obrazu i zvuku bez zbytečného čekání.

Sdílet

Praha, 14. května 2010 – Nekonečné odpočítávání sekund, které zbývají do načtení Blu-ray disku je minulostí. S novou řadou Blu-ray přehrávačů Panasonic si můžete dopřát skvělou filmovou zábavu ihned a v plné parádě. Modely DMP-BD85, BD65 a BD45 totiž přináší nejen obraz a zvuk hodný kinosálu, ale i neocenitelnou funkci Quick Start, díky které vás od oblíbených filmů dělí jen desetiny sekundy. Samozřejmostí je jednoduché ovládání a široké možnosti propojení.

O kvalitní obraz, na jaký jsme zvyklí z kinosálů, se stará PHL Reference Chroma Processor Plus. Jeho úkolem je precizní zpracování jednotlivých pixelů videosignálu ve vertikálním směru. V porovnání s konvenčními technologiemi dokáže reprodukovat data s dvojnásobnou přesností. Výsledkem je věrné a ostré podání barev.

Velkou předností trojice nových modelů je režim rychlého spuštění. Na co běžné přehrávače potřebují desítky sekund, je u přehrávačů Panasonic otázkou okažmiku. Když je televizor zapnutý, v režimu Quick Start načte Blu-ray přehrávač disk za 0,5 sekundy.

Nechybí ani praktická funkce VIERA Link , která umožňuje obsluhovat přehrávač pomocí dálkového ovládače televizoru Panasonic VIERA. Pokud od své elektroniky očekáváte šetrný provoz, můžete se spolehnout, že po vypnutí televizoru se přehrávač automaticky přepne do úsporného režimu (Standby Power Save).

Charakteristika modelu DMP- BD85: Obraz a zvuk
Nejvyšší model nové řady DMP-BD85 se vyznačuje prvotřídní kvalitou obrazu i zvuku. Za mimořádně přesnou reprodukcí barevných signálů v horizontálním směru stojí technologie Adaptive High Precision 4:4:4. Navíc, pomocí nové zdokonalené technologie převzorkování P4HD, která dokáže zpracovat víc než 15 miliard pixelů za sekundu, dosahují i DVD filmy ve standardním rozlišení kvalitu srovnatelnou s Full HD rozlišením.

Potenciál zvuku Blu-ray záznamu vynikne díky zdokonalené technologii HDMI Jitter Purifier. Ta efektivně potlačuje elektromagnetické rušení, které vzniká při digitálním přenosu audiosignálu přes HDMI a které by mohlo negativně ovlivnit výslednou kvalitu zvuku.

Jestli patříte ke skupině zvukových „fajnšmejkrů“, určitě oceníte i další novinku, a tou je simulace elektronkového zvuku (Digital Tube Sound). S touto funkcí si můžete při sledování oblíbených filmů vychutnávat osobitou a příjemnou atmosféru zvuku elektronkových zesilovačů. K dispozici jsou tři různé typy elektronkového podání s odlišným charakterem.

Pro zamezení dalších nežádoucích vlivů na kvalitu zvuku využívá BD85 i funkci High Clarity Sound , která vypne analogové video obvody v době, kdy se nevyužívá analogový videoterminál.

K dispozici je i 7.1kanálový analogový audio výstup s novým typem 192kHz D/A převodníku, který se stará o přenos audiosignálu ve vysoké kvalitě. Přehrávač tak můžete propojit i s AV přijímačem, který nepodporuje HDMI.

Blu-ray přehrávač má také HD audiodekodér kompatibilní se všemi nejnovějšími zvukovými formáty pro 7.1kanálový prostorový zvuk.

Možnosti propojení
Model DMP-BD85 je vybaven oblíbenou funkcí VIERA CAST, která umožňuje přístup k vybranému internetovému obsahu. K dispozici je kompletní archív TV Nova a populární internetové aplikace YouTube, Picasa, pořady z archivu TV NOVA, předpověď počasí a zprávy z burzy. Tento rok k nim přibude ještě další atraktivní obsah.

Pomocí technologie DLNA® Blu-ray přehrávač jednoduše propojíte s počítačem anebo HD rekordérem DIGA vyhovující specifikaci DLNA serveru. Po připojení k domácí počítačové síti (LAN) si tak můžete přehrávat záznamy ve formátu AVCHD, WMV, DivX a JPEG nebo AVCHD soubory a programy nahrané na pevném disku počítače nebo HD rekordéru DIGA.

K záznamům v domácí síti a aplikaci VIERA CAST se můžete dostat i bezdrátově, a to prostřednictvím wi-fi adaptéru připojeného k USB terminálu. Citlivá přijímací anténa vytváří stabilní připojení a díky metrovému USB kabelu je možné anténou pohybovat, dokud nenajdete polohu s optimální kvalitou příjmu.

Charakteristika modelu DMP- BD65:
Další z řady Blu-ray přehrávačů, model DMP-BD65, disponuje všemi základními funkcemi a technologiemi potřebnými na to, aby jste si svoji sbírku filmů vychutnali v co nejvyšší kvalitě. Stejně jako v případě BD85, je i tento model vybavený HD dekodérem nejnovějších zvukových formátů pro 7.1kanálový prostorový zvuk.

Po dokoupení adaptéru DY-WL10 je možné ho bezdrátově připojit k domácí síti LAN, a sdílet tak záznamy ve formátu AVCHD, WMV, DivX a JPEG nebo AVCHD soubory a programy nahrané na pevném disku HD rekordéru DIGA.

Charakteristika modelu DMP- BD45:
Tento základní model je určený pro ty, kteří nevyžadují široké možnosti propojení, ale potrpí si na kvalitní obraz a zvuk. Podobně jako BD65 i tento Blu-ray přehrávač je vybavený technologií High Precision 4:4:4. Součástí výbavy je i slot pro SD kartu a USB vstup, díky kterým si na obrazovce televizoru můžete prohlížet oblíbené fotografie a videa natočené HD videokamerami.

Blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BD85, DMP-BD65 a DMP-BD45 jsou v prodeji od března za doporučenou maloobchodní cenu 7 995 Kč/ 5 195 Kč / 4 595 Kč.

O společnosti Panasonic
Panasonic Corporation je světovým leaderem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, obchodních a průmyslových aplikací. Společnost sídlící v japonské Ósace vykázala za finanční rok končící 31. březnem 2009 čisté konsolidované tržby ve výši 7 770 miliard japonských jenů (zhruba 78,4 miliardy amerických dolarů). Akcie společnosti jsou obchodovány na burzách v Ósace, Nagoji a New Yorku (NYSE: PC). Více informací o společnosti a značce Panasonic najdete na internetových stránkách http://panaso­nic.net.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).