Hlavní navigace

Nové černobílé tiskárny Xerox – výkon a víceúčelový tisk za příznivou cenu

[Tisková zpráva] Praha, 27. dubna 2010 – Nové síťové černobílé tiskárny Xerox nabízejí produktivitu a výkon za příznivou cenu. Laserové tiskárny Phaser 3155, 3160B a 3160N tisknou rychlostí 24 stránek za minutu a produkují kvalitní výstupy. Vyznačují se také spolehlivým provozem a řadou funkcí pro tisk v malých či domácích kancelářích a pro osobní použití. Nové modely jsou k dispozici za doporučenou cenu od 2390 Kč bez DPH.

Sdílet

„Nové tiskárny Phaser disponují vysokým výkonem s celou řadou nastavení a možnostmi víceúčelového tisku, a to vše za příznivou cenu,“ říká Šárka Sakařová, produktová manažerka společnosti Xerox.

Všechny tři modely nabízejí nejvyšší měsíční objem tisku ve své třídě, a to 12 000 stran u modelu Phaser 3155 a 15 000 stran u modelů Phaser 3160, což splňuje i vysoké tiskové požadavky vytížených pracovních týmů. Modely lze využívat jako osobní i síťové tiskárny. Mají nízkou hlučnost a kompaktní půdorys (360×389 mm), takže na pracovním stole nezaberou příliš mnoho místa.

Aby splnily širokou škálu tiskových potřeb, nabízejí modely různé způsoby připojení, obrazového rozlišení a řadičů. Všechny tři modely lze připojit přes rozhraní USB 2.0. Model Phaser 3160N navíc standardně nabízí i připojení přes Ethernet 10/100Base-TX.

Zařízení tisknou v rozlišení 600×600 dpi, které lze softwarově rozšířit na 1200×600 dpi u modelu Phaser 3155 a 1200×1200 dpi u obou modelů Phaser 3160. Phaser 3155 má výkonný 155MHz procesor a 8 megabytů paměti. Oba modely 3160 disponují robustním 360MHz procesorem, 64 megabyty paměti a rozsáhlou podporou tiskových jazyků včetně PCL®6/PCL5e a Epson/IBM.

Všechny tři modely mají hlavní zásobník s kapacitou 250 listů. Druhý víceúčelový podavač slouží pro potisk médií s nestandardní velikostí a médií, jako jsou obálky, průhledné materiály nebo pohlednice. První stránka se vytiskne za osm sekund.

Novinky od Xeroxu nabízejí sadu výkonných a jednoduše použitelných funkcí. Pro nastavení velikosti zobrazení lze využít zvětšování, zmenšování a úpravu na stránku. Režimy pro úspory náplně a energie nebo tisk více stránek na jeden list a „zrušení úlohy“ šetří náklady. Manuální oboustranný tisk snižuje spotřebu papíru a spotřebního materiálu a současně zvyšuje produktivitu. Mezi další funkce patří tisk vodoznaku, manuální tvorba brožur a tisk plakátů (vytištění jednotlivých částí, které lze spojit do většího formátu).

Nové modely se jednoduše nastavují, spravují a provozují v prostředích Windows, Mac či Linux. Phaser 3160N podporuje službu Xerox CentreWare® Internet Services, která umožňuje operátorům nastavit, spravovat a kontrolovat stav úlohy přes internetový prohlížeč.

Všechny tři modely mají certifikaci ENERGY STAR®. Lze je používat s vysokokapacitními náplněmi s výtěžností 2500 stránek nebo se standardními náplněmi s výtěžností 1500 stránek. Spotřební materiál je součástí Green World Alliance společnosti Xerox. Tato celosvětová iniciativa podporuje zákazníky společnosti, aby recyklovali nebo likvidovali spotřební materiál způsobem, který minimalizuje dopad na životní prostředí.

XEROX je světovým lídrem a nositelem inovací v oblasti správy dokumentů a tiskového prostředí. Nabízí produkty pro domácnosti i řešení pro firmy různých velikostí, od malých společností až po mezinárodní korporace, kterým umožňuje dosáhnout plně integrovaného řízení dokumentů. Xerox dodává zákazníkům samostatně nebo v rámci svých řešení široké spektrum zařízení – černobílé a barevné multifunkční zařízení, faxy, tiskárny, velkoformátová zařízení, produkční a publikační tiskové systémy, dále software pro správu dokumentů a služby v oblasti tvorby, zpracování, archivace a řízení toku dokumentů. Xerox pomáhá zákazníkům díky nejnovějším technologiím snížit provozní i personální náklady a zefektivnit obchodní procesy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).