Hlavní navigace

Nové díly Zdivočelé země sledoval více než milion diváků

[Tisková zpráva] První díl z nové 12dílné řady úspěšného seriálu Zdivočelá země, který Česká televize uvedla v pondělí 3. listopadu, sledoval více než milion diváků.

Sdílet

Po sedmi letech se diváci dozvídají, jak pokračovaly životní osudy jejich oblíbených hrdinů na dvoře svatoštěpánského statku, kde bývalý pilot Maděra (Martin Dejdar) s rodinou a přáteli zápasí s dobou i osobními problémy.

Dramatický vstup okupačních vojsk Varšavské smlouvy do Československa i života našich hrdinů sledoval v pondělí na ČT1 od 20.00 přes milion dospělých diváků (1 milion 7 tisíc). Pookupační zmatek na statku, umocněný návratem z kriminálu Ševčíka – Kníra, který škodil „šéfovi“ a jeho kovbojům ve Svatém Štěpánu od prvního dílu, sledovalo 11,6 % dospělých televizních diváků, při podílu na publiku 25,57 %.

Nový díl potvrdil vysokou oblibu celé série, která atraktivním způsobem reflektuje naši poválečnou historii, mezi vysokoškoláky (podíl na publiku 31,40). Zbývajících jedenáct dílů v režii Hynka Bočana, který se vedle Jiřího Stránského podílí také na scénáři, Česká televize odvysílá do konce ledna příštího roku.