Hlavní navigace

Nové díly Zdivočelé země sledoval více než milion diváků

[Tisková zpráva] První díl z nové 12dílné řady úspěšného seriálu Zdivočelá země, který Česká televize uvedla v pondělí 3. listopadu, sledoval více než milion diváků.

Doba čtení: 1 minuta

Po sedmi letech se diváci dozvídají, jak pokračovaly životní osudy jejich oblíbených hrdinů na dvoře svatoštěpánského statku, kde bývalý pilot Maděra (Martin Dejdar) s rodinou a přáteli zápasí s dobou i osobními problémy.

Dramatický vstup okupačních vojsk Varšavské smlouvy do Československa i života našich hrdinů sledoval v pondělí na ČT1 od 20.00 přes milion dospělých diváků (1 milion 7 tisíc). Pookupační zmatek na statku, umocněný návratem z kriminálu Ševčíka – Kníra, který škodil „šéfovi“ a jeho kovbojům ve Svatém Štěpánu od prvního dílu, sledovalo 11,6 % dospělých televizních diváků, při podílu na publiku 25,57 %.

Nový díl potvrdil vysokou oblibu celé série, která atraktivním způsobem reflektuje naši poválečnou historii, mezi vysokoškoláky (podíl na publiku 31,40). Zbývajících jedenáct dílů v režii Hynka Bočana, který se vedle Jiřího Stránského podílí také na scénáři, Česká televize odvysílá do konce ledna příštího roku.