Hlavní navigace

Nové edice AVG 9.0 pro firemní uživatele

[Tisková zpráva] Bezpečnostní řešení pro malé a střední podniky chrání proti novým a neznámým hrozbám, jsou rychlejší při testování počítačů a snáze se používají.

Sdílet

Amsterdam, 26. října 2009 – Společnost AVG Technologies dnes uvedla na trh nejnovější verze svých bezpečnostních řešení pro malé a střední podniky – AVG Internet Security Business Edition 9.0 a AVG Anti-Virus Business Edition 9.0. Produkty pro firemní uživatele nabízejí zvýšení rychlosti i úrovně ochrany a současně jednodušší ovládání. Tím chce AVG Technologies vyjít vstříc zejména malým podnikům, které jen zřídka zaměstnávají interní IT specialisty.

„Firemní bezpečnostní řešení AVG 9.0 poskytuje podnikatelům účinnější ochranu počítačů v reálném čase, s jednodušší správou a rychlejším výkonem. To vše bez narušení jejich běžné pracovní činnosti,“ řekl generální ředitel AVG Technologies J. R. Smith. „S touto generací produktů AVG se vracíme zpět k našemu hlavnímu cíli, tedy co nejvyššímu zabezpečení s co nejnižšími nároky na uživatele,“ dodal.

Vylepšená ochrana, která nebrzdí produktivitu firem
Produkty AVG ve verzi 9.0 mají až o 50 % kratší testovací dobu, což minimalizuje dopady na produktivitu. Kombinované jádro AVG 9.0 označuje při první kontrole soubory jako bezpečné, či naopak potenciálně nebezpečné. Při následné kontrole pak bezpečné soubory ignoruje, pokud se nezmění jejich struktura. Řešení AVG pro malé a střední podniky zaručují optimální ochranu v reálném čase. Základem je ochrana před známými hrozbami využívající aktuální databáze virových signatur. K ní připojuje AVG ve verzi 9.0 nejnovější behaviorální a in-the-cloud technologie, včetně tzv. white listování na obranu před desítkami tisíc nových hrozeb, které se denně na internetu objevují.

Bezpečnější internet pro firmy, jejich zaměstnance i zákazníky
AVG Internet Security plně integruje moduly rezidentního štítu, firewallu a ochrany dat. Mohou sdílet informace o zjištěném malwaru, což zvyšuje schopnost AVG objevovat a odstraňovat většinu škodlivých kódů, pro něž ještě nebyly zveřejněny signatury. Firewall je nyní mnohem méně rušivý. Nová databáze důvěryhodných aplikací a certifikátů umožňuje bez interakce s uživatelem „posoudit“ relativní bezpečnost běžících procesů a ty nebezpečné zablokovat.

Edice pro firemní uživatele s minimálními nároky na správu
Klíčová zlepšení produktů AVG ve verzi 9.0 pro malé a střední podniky spočívají i v minimalizaci nároků na správu. Zjednodušila a zkrátila se doba instalace a nové nástroje umožňují administrátorovi nastavit způsob, jakým AVG pracuje při ochraně sítě. Nový „update manager“ automaticky zajišťuje, že je firma vždy chráněna proti nejnovějším hrozbám. Záchranné CD, založené na Linuxu, pak v případě infekce umožňuje obnovit síť. AVG samozřejmě také malým a středním podnikům nabízí profesionální technickou podporu.

AVG Internet Security Business Edition 9.0 obsahuje funkci ochrany citlivých dat díky technologii, kterou firma získala akvizicí společnosti Sana Security začátkem letošního roku. Komponenta AVG Identity Protection (IDP) je schopna rozeznat jakékoli anomálie a blokovat škodlivé procesy. Nová funkce je ovladatelná z administrátorské konzole nebo může pracovat zcela na pozadí. Nový e-mail scanner čistí navíc e-mailovou schránku od nebezpečných příloh zpráv a odkazů. Vylepšený antispamový filtr zase brání internetovým podvodníkům v zanášení schránek a celých e-mailových serverů. Webový štít pak minimalizuje riziko virové nákazy při stahování či výměně souborů.

Dostupnost a cena
AVG Internet Security Business Edition 9.0 a AVG Anti-Virus Business Edition 9.0 jsou k dispozici on-line, v obchodech i v dalších prodejních kanálech. Licence AVG Internet Security Business Edition 9.0 pro pět počítačů na jeden rok stojí 6 093 Kč včetně DPH a cena roční licence AVG Anti-Virus Business Edition 9.0 pro pět počítačů činí 3 927 Kč včetně DPH. Další informace o kompletní nabídce bezpečnostních produktů AVG pro malé a střední podniky, včetně verzí pro souborové a e-mailové servery, najdete na http://www.av­g.com/zabezpe­ceni-pro-firmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).