Hlavní navigace

Nové ethernetové switche ASUS zvyšují výkon standardního Gigabitu o 30 %

[Tisková zpráva] Praha; 5. června 2006 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel vysoce výkonných síťových řešení, představil gigabitové ethernetové switche GigaX1105N s 5 porty a GigaX1108N s 8 porty. Díky extrémnímu výkonu, skrytému pod stylovým designem, a pokročilým funkcím překračují switche ASUS GigaX1105N a GigaX1108N síťový výkon standardních gigabitových zařízení až o 30 procent.

Sdílet

Rychlost především
Co je hlavním kritériem při nákupu switche? Jeho rychlost. GigaX1105N a GigaX1108N nabízejí 30% nárůst ve srovnání s jinými řešeními, což umožňuje snadný přenos dat například pro multimédia, video streaming nebo internetová rádia. Switche ASUS jsou vybaveny také vestavěným interním univerzálním napájecím zdrojem. Odpadají tak potíže s přepravou neskladného externího adaptéru nebo jeho ztrátou.

Navrženo pro pohodlí uživatele
Všechny porty na GigaX1105N/1108N mají automatickou detekci kříženého/nek­říženého připojení (Auto MDI/MDI-X), takže se uživatelé už nemusejí starat o typy kabelů. Navíc se každý port samostatně a automaticky nastavuje na nejvhodnější rychlost a režim komunikace (full/half duplex) podle vlastností konkrétního síťového připojení (Auto-negotiation).

Switche ASUS podporují řízení toku dat 802.3× s prevencí blokování paketů (konkrétně head-of-line blocking), zabrání se tím zpomalení rychlých klientů při nižší rychlosti přenosu. Režim přepínání store-and-forward zajišťuje kvalitu datových paketů předávaných do sítě. Přirozená vlastnost plug-and-play umožňuje okamžité použití přepínačů – stačí jen připojit kabely a zapnout napájení.

Kompaktní a elegantní
Kompaktní konstrukce přepínačů bez ventilátoru se výborně hodí pro prostředí s omezeným prostorem a pro uživatele, kteří požadují ticho a klid. Přepínače jsou pozoruhodné i uvnitř – nabízejí funkce diagnostiky chyb, které monitorují stav systému a lokalizují potíže na síti.

Se stále rostoucími nároky nových aplikací, například pro mediální přenosy v reálném čase nebo pro digitální domácnosti, nevyhnutelně vyvstává požadavek na vyšší síťový výkon zařízení pro podporu větší šířku pásma pro přenášená data. Přepínače ASUS GigaX1105N a GigaX1108N přinášejí uživatelům maximální hodnotu – nejvyšší výkon, elegantní vzhled i snadné použití.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).