Hlavní navigace

Nové funkce přináší růst produktivity

[Tisková zpráva] Praha, 24. června 2008 - Xerox vylepšuje produkční multifunkční tiskárnu 4112 a 4127 o nové možnosti on-line finišování dokumentů a pokročilé uživatelské rozhraní. Nabízí tak funkce na úrovni komerčního tisku pro širokou škálu úloh. S novými možnostmi on-line finišerů mohou zákazníci vytvářet pracovní sešity, manuály a brožury s více stránkami a rovněž rozšířit možnosti stohování pro podporu celé řady aplikací, jako jsou fakturace nebo tisk výkazů.

Sdílet

Se systémem 4112 a 4127, který tiskne 110 nebo 125 stránek za minutu, mohou poskytovatelé tisku jednodušeji, ekonomičtěji a bez přerušování vytvářet publikace, personalizované marketingové materiály, transakční a jakékoliv jiné černobílé dokumenty ve velkých objemech. Systémy poslouží poskytovatelům tisku všech velikostí od malých rychlotiskáren, vzdělávacích institucí a zdravotnických zařízení až po komerční tiskárny.

Nový software a možnosti finišingu
Xerox 4112 je jedinou tiskárnou nižší třídy s platformou Extensible Interface Platform™ (EIP), s níž mohou vývojáři softwaru a partneři vytvářet serverové aplikace pro tiskárnu a zároveň upravovat rozhraní dotykové obrazovky a zjednodušovat a personalizovat pracovní procesy. Mezi nové softwarové aktualizace patří:

  • Rozšířená funkce programování stránkových vyjímek umožňuje uživatelům programovat úlohy přímo v uživatelském rozhraní, což zjednodušuje tisk komplexních úloh s různými barevnými proklady, rozřazovači a technickými sklady.
  • Nová možnost prohlížení a úpravy uložených souborů před spuštěním tisku umožňuje uživateli, aby si prohlédl úlohu v uživatelském rozhraní místo externího tiskového serveru. Uživatelé mohou ukládat snímky a nastavení úloh přímo do uživatelského rozhraní a rychle je opět vyvolat.
  • Funkce kopírování a ukládání umožňuje uživatelům uložit nastavení a vyvolat předchozí úlohy kdykoliv později. Opakující se projekty lze uložit a v budoucnu kdykoliv znovu vytisknout.
  • Vzdálené služby, jako např. automatické počitadlo, poskytují včasné a přesné fakturační informace.
  • Volitelná sada PDF komprimuje soubory a umožňuje prohledávání v textu v 21 různých jazycích.
  • Plnobarevné skenování dokumentů rychlostí 100 snímků za minutu (jedno- a oboustranně) a možnost tisku v jakékoliv síti.

Nový vysokokapacitní vykladač umí stohovat až 5000 listů na vozíček s možností vyjmutí přímo ze stroje pro jednoduchou přepravu. Vynikající funkcí vykladače je nabídka duplikovat během produkce jeden list z úlohy pro kontrolu kvality bez nutnosti zastavit produktivní čas stroje. Je možné konfigurovat i další zásobníky a dále rozšířit možnosti výstupů. Vestavěný finišer pro vytváření brožur má kapacitu až na 100 stránkové brožury a poskytovatelé tisku s ním tak mohou vytvářet brožury, manuály a pracovní sešity. Mezi další možnosti finišingu, které dále šetří čas a zvyšují produktivitu, patří sešívání s variabilní délkou, uspořádávání, děrování, funkce dvouskladu a C a Z-sklad.

Nový systém 4112 a 4127 Xerox vystavoval na svém stánku na letošním veletrhu drupa.

Přínosy pro životní prostředí
Systém Xerox 4112 používá EA toner, který je šetrný k životnímu prostředí, spotřebovává méně energie, produkuje méně odpadu, přispívá ke spolehlivosti tiskárny a zkracuje čas nutný pro přechod tiskárny z režimu spánku.

Dostupnost
Přijímání objednávek na inovovaný systém 4112 a 4127 s novými možnostmi dokončení začne ve v regionu střední a východní Evropě v červenci 2008.