Hlavní navigace

Nové IP bezdrátové přístoje Avaya vedou díky větší mobilitě k vyšší produktivitě na pracovišti

[Tisková zpráva] „Interiérová“ mobilní řešení zlepšují kvalitu přenosu hlasu a usnadňují instalace podnikových bezdrátových komunikačních řešení. Veřejná doprava města Lausanne používá nové mobilní řešení pro zlepšení bezpečnosti a služeb zákazníkům

Sdílet

Guildford, UK – Avaya Inc. (NYSE: AV), 24. 5. 2007 – Avaya, přední světový poskytovatel aplikací, softwaru a služeb pro firemní komunikaci, představila nová bezdrátová zařízení založená na IP protokolu, která pomáhají vysoce mobilním firemním pracovníkům zůstat ve spojení s kolegy a zákazníky, a zvýšit tak produktivitu při pohybu v rámci pracoviště. Tyto přístroje využívají nejnovější komunikační technologie založené na otevřených standardech a nabízejí řadu modelů, které uspokojí požadavky na komunikaci v budovách při všech typech pracovních činností.

Avaya je průkopníkem firemní mobility svými bezdrátovými zařízeními a IP aplikacemi, které umožňují podnikům těžit z výhod inteligentních komunikací v dnešním neustále aktivním světě. Nová zařízení pomáhají organizacím maximálně využít jejich bezdrátové lokální sítě (WLAN) a mají vylepšení, která přinášejí vyšší kvalitu přenosu hlasu, rychlejší instalaci a jednodušší přístup k telefonickým funkcím a pokročilým aplikacím.

Nová nabídka společnosti Avaya zahrnuje modely pro hlasovou komunikaci přes WLAN (Voice over WLAN – VoWLAN) a bezdrátové telefony (Digital Enhanced Cordless Technology – DECT) přinášející podnikům cenově výhodné mobilní řešení, které lze provozovat v libovolné IP infrastruktuře. Jsou to: VoWLAN telefony Avaya 3641 a 3645: Tyto robustní IP bezdrátové přístroje jsou zkonstruovány pro podmínky rušných provozů a průmyslových prostředí, jako jsou sklady nebo nemocnice, a mají ochranu proti prachu, vodě i nárazu. Uživatelé získají bezdrátové zařízení Avaya, které nyní podporuje bezdrátové standardy 802.11 „b“ a „g“ (spolu s podporou standardu „a“, používaného zejména v Severní Americe) a zlepšuje kvalitu hlasové komunikace díky nižšímu rušení při bezdrátovém přenosu. Tyto modely jsou vybaveny také různými funkcemi, například „push to talk“ pro okamžitou komunikaci s vybranými účastníky, a mohou být snadno doplněny o aplikace třetích stran, třeba posílání zpráv, přivolání sestry k pacientovi nebo výstražné systémy.

VoWLAN telefon Avaya 3631: Tento nový IP bezdrátový telefon s barevným displejem se ideálně hodí pro kancelářské prostředí a představuje sofistikované a zároveň nenákladné řešení pro komunikaci mobilních kancelářských pracovníků, které využívá bezdrátové sítě 802.11 b/g. Je zkonstruován tak, aby šel snadno připojit do každé WLAN sítě a umožnil firmám rychle a levně zajistit mobilitu pracovníků.

IP bezdrátový DECT telefon Avaya 3711: Technologie DECT byla firmami působícímu v regionu EMEA vždy považována za velmi spolehlivý prostředek bezdrátové hlasové komunikace. Pochopení potřeby vysoce kvalitní hlasové komunikace spojené s jednoduchostí VoIP infrastruktury umožnilo společnosti Avaya nabízet IP DECT telefon jako hlasově optimalizovaný doplněk k Wi-Fi spojení, který poskytuje pružnou, rozšiřitelnou a bezpečnou bezdrátovou hlasovou komunikaci pomocí bezdrátových technologií. DECT telefony Avaya jsou ideální pro podniky, které nechtějí míchat přenos hlasu a dat ve stejné bezdrátové síti a přitom potřebují zajistit vysokou kvalitu mobilní hlasové komunikace.

„Požadavky na bezdrátová řešení pro firemní areály stále narůstají,“ řekl Nathan Dyer, samostatný analytik mobilních řešení ze společnosti Yankee Group. „Dnešní trh mobilních řešení je zaměřen na podporu pracovníků na cestách, přestože se celá třetina mobilních pracovníků pohybuje převážně v objektu firmy. Jelikož hlasová komunikace zůstává pro mobilní zaměstnance stěžejní aplikací, najdou řešení pro přenos hlasu prostřednictvím bezdrátových sítí a DECT zařízení uplatnění u firem, kde se pracovníci pohybují v rozsáhlých firemních prostorách.“

„Podniky požadují zvýšenou mobilitu svých zaměstnanců – závisí na tom jejich úspěšnost. To zase vyvolává poptávku po zařízeních, která zvyšují produktivitu jednotlivých zaměstnanců, i když zrovna nesedí za pracovním stolem,“ řekl Geoffrey Baird, viceprezident Avaya a generální ředitel divize Appliances, Mobile and Small Systems. „Nové bezdrátové přístroje Avaya rozšiřují možnosti firemní strategie v oblasti poskytování služeb prostřednictvím inteligentních komunikací a umožňují firmám dosáhnout zcela nové úrovně mobility.“

Bezdrátové VoWLAN přístroje 3631, 3641 a 3645 jsou nyní dostupné po celém světě. IP DECT telefon Avaya 3711 je nyní dostupný v Evropě a na Středním východě (a jeho uvedení v Severní Americe je plánováno na květen 2007).