Hlavní navigace

Nové LCD televize Sharp nabízejí úsporu energie během spánku

[Tisková zpráva] Ochrana životního prostředí začíná už doma a zařízení v obývacím pokoji mohou hrát podstatnou roli. Proto všechny v současnosti vyráběné LCD televize Sharp mají hodnoty spotřeby ve pohotovostním režimu nižší než 1 watt, a modelové řady LC-XL2E a LC-X20E dokonce jen 0,5 wattu. Většina zařízení má navíc integrovaný ekonomický režim a automatický OPC (Optical Picture Light) senzor, který přizpůsobí intenzitu podsvícení obrazovky okolnímu světlu.

Sdílet

Praha, 5. února 2008. Pro společnost Sharp je ohleduplnost k životnímu prostředí vedle rozměrů, designu a technických parametrů výrobků jednou z nejpodstatnějších věcí, která je zohledněna také v jejich produktech a ve výrobě. Proto není překvapením, že všechny nejnovější LCD televize Sharp udělají dojem velmi dobrými hodnotami spotřeby energie v pohotovostním režimu. Spotřeba menší než 1 watt mluví sama za sebe. Štíhlé modelové řady LC-XL2E a LC-X20E, které byly představeny na veletrhu IFA 2007, dokonce použijí v pohotovostním režimu pouze 0,5 wattu.

Ekonomický režim, který je zabudován do mnoha modelů, je další nástroj na úsporu energie a může být snadno aktivován stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači. Jeho používání je určitě výhodné: například v ekonomickém režimu uspoří model LC-37AD5E kolem 30 procent své normální spotřeby.

Optical Picture Control je automatický světelný senzor AQUOS LCD televizí. I tato technologie snižuje spotřebu elektrické energie televizních displejů. Senzor měří jas okolního světla a přizpůsobuje podsvětlení obrazovky jejímu okolí. Ve tmě senzor automaticky sníží světelnou intenzitu a takto spotřebuje méně elektřiny.

Velké množství LCD televizí Sharp získalo v posledních dvou a půl letech pověst ekologického výrobku. V roce 2005 byla televize od Sharpu první televizí s plochou obrazovkou, která byla oceněna ekologickou značkou Evropské unie „Eco-label“. Nyní toto označení už může nosit přes 40 LCD televizí Sharp. Pro získání značky „Eco-label“ musí být u výrobku splněny přísné podmínky, včetně nízké spotřeby elektřiny během provozu a spotřeby v pohotovostním režimu nižší než 1 watt.

Elektronická společnost Sharp je charakteristická využíváním pojetí trvale udržitelného rozvoje. Dlouhodobé plánování je v souladu s celosvětovou environmentální strategií a systémem vnitřního řízení společnosti. Vlastní přísné ekologické směrnice pro produkty Sharp garantují nepřetržité zlepšování ekologického charakteru výrobků. Environmentální systém řízení zaručuje zachování vysoké úrovně ochrany životního prostředí po celém světě a je zaváděn ve všech továrnách a téměř všech odvětvích.

Sociální zodpovědnost a ochrana životního prostředí jsou základem všech aktivit společnosti Sharp a to i s výhledem do budoucna. Po celém světě se snaží vylepšovat všeobecnou životní úroveň ku prospěchu zákazníků, zaměstnanců a výrobků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).