Hlavní navigace

Nové multifunkční zařízení Canon PIXMA vstupní úrovně se systémem ChromaLife100+ pro dlouhodobou trvanlivost fotografií

[Tisková zpráva] Amstelveen, Nizozemsko, 26. srpna 2008: Společnost Canon posílila svou řadu multifunkčních inkoustových zařízení vstupní úrovně o nový přírůstek – zařízení PIXMA MP240. Toto stylové zařízení nabízí funkce tisku, skenování a kopírování a rozhraní PictBridge v kompaktní formě a za příznivou cenu.

Sdílet

Hlavním z řady vylepšení, s nimiž PIXMA MP240 přichází, je zdokonalený systém Canon ChromaLife100+, který zajišťuje dlouhotrvající krásu vytištěných fotografií. Tento nový systém, jenž používá nejnovější kazety FINE s rozlišením 4800×1200 dpi, tiskovou hlavou FINE vystřelující z mikrotrysek 2pl kapičky inkoustu, nový inkoust a originální fotopapír Canon přispívá k významnému prodloužení trvanlivosti tisku.

Lepší inkousty
Nové kazety Canon FINE zajišťují vysoce kvalitní reprodukci barev a čistotu tisku – zařízení pracuje s jednou kazetou s dye based inkousty CMY (C – azurová, M – purpurová, Y – žlutá), které obstarávají tisk krásných lesklých fotografií, a s kazetou s černým pigmentovým inkoustem pro ostrý tisk textu. Díky mikroskopickým 2pl kapičkám inkoustu se fotografie vytištěné na tomto zařízení vyznačují hladkými přechody tónů a nulovou zrnitostí – své digitální snímky tak vytisknete v celé jejich kráse.

Snadná obsluha
Zařízení PIXMA MP240 je ideálním nástrojem pro digitální fotografy. Podpora standardu PictBridge totiž umožňuje rychlý tisk fotografií přímo z fotoaparátu bez použití počítače. Zásluhou funkce rychlého spuštění Quick Start se zařízení PIXMA MP240 uvede do chodu během několika sekund od zapnutí a samootvírací přihrádka na papír se automaticky otevře (je-li zavřená), čímž se připraví pro uložení vašich výtisků. Konec je také dlouhému čekání na dokončení tisku fotografií. Nyní bezokrajovou fotografii formátu 10×15 cm ve vynikající kvalitě fotolaboratoře vytisknete přibližně za 45 sekund.

K snadnější obsluze tohoto zařízení dále přispívá aktualizovaná verze softwaru Canon Easy-PhotoPrint EX, který je součástí dodávky. Tento nový software obsahuje všestrannou funkci Auto Photo Fix, která zajišťuje automatické zdokonalení snímků pomocí inteligentní funkce analýzy portrétu/scény, která nyní zahrnuje automatickou korekci červených očí.

Skenování ve vysokém rozlišení 1200 dpi je možné díky dodanému softwaru
MP Navigator EX. Tento snadno ovladatelný program disponuje novou funkcí nazvanou Auto Scan Mode (automatický skenovací režim), který skenovaný dokument nebo fotografii vyhodnotí a podle získaných výsledků použije optimální rozlišení a oříznutí.

Hlavní charakteristiky:

  • Tisk, kopírování a skenování
  • Bezokrajové fotografie formátu 10×15 cm v kvalitě fotolaboratoře za přibližně 45 sekund
  • PictBridge
  • Nové kazety FINE – 2pl kapičky inkoustu a rozlišení až 4800 dpi
  • ChromaLife100+
  • Software Easy-PhotoPrint EX s funkcí automatického zdokonalení fotografie Auto Photo Fix
  • Bezokrajové fotografie až do formátu A4
  • Samootvírací přihrádka na papír
  • Skener s rozlišením 1200 dpi