Hlavní navigace

Nové nástroje Embarcadero pro optimalizaci kódu v Javě a optimalizaci výkonu databází nabízejí odhalování, opravy a prevenci výkonnostních problémů informačních systémů.

[Tisková zpráva] Nové a rozšířené produkty umožňují organizacím rychle vypátrat, rozpoznat a opravit problémy výkonu a zároveň prodloužit životnost stávajícího počítačového vybavení.

Sdílet

Praha, 9.4.2009 – Společnost Embarcadero Technologies® poskytující databázové nástroje a software pro vývojáře oznámila sadu nových a rozšířených nástrojů pro optimalizaci výkonu. Ty organizacím pomohou najít, opravit a předcházet celé řadě nákladných chyb software a tím zlepšit výkon, dostupnost a škálovatelnost softwarových systémů. Nástroje zahrnují J Optimizer 2009 pro optimalizaci a profilování kódu v jazyce Java, DB Optimizer 1.5 pro profilování a ladění kódu v jazyce SQL a Performance Center pro automatizované a nepřetržité monitorování databází.

Tyto navzájem se doplňující optimalizační nástroje umožňují profilování a jemné ladění kódu v jazyce Java a SQL od vrstvy kódu v javovské aplikaci až k vrstvě databázové, usnadňují vývoj kódu a odhalování chyb před tím, než se aplikace nebo databázový dotaz dostanou do trvalého provozu. Pomáhají též zákazníkům rychle odhalit a opravit problémy nedostatečného výkonu v „živých“ provozních systémech, zvýšit výkon jejich aplikací i databází a tím prodloužit životnost jejich stávajícího počítačového vybavení. Nástroj Performance Center slouží jako stále ostražitý „hlídací pes“, jenž sleduje databázové systémy nasazené do provozu a okamžitě označí problémy, které mají dopad na výkon a škálovatelnost. Tato vlastnost umožní zákazníkům nastavit automatizované sledování výkonu a vytvořit sadu preventivních opatření, která zajistí stabilní výkon provozních systémů a dodržení požadované úrovně služeb (SLA).

„Tento přístup k optimalizaci má dvojnásobnou hodnotu“, říká pan Michael Swindell, viceprezident pro produkty u společnosti Embarcadero. „Gram prevence má hodnotu kilogramu léčení, takže nalézt a opravit výkonnostní problémy v rané fázi životních cyklů aplikací a databází je daleko levnější než opravovat chyby po nasazení systémů do provozu. Pokud vývojáři sloučí dynamické profilování kódu s automatizovaným sledováním výkonu, je možno odhalit a přesně popsat výkonnostní problémy, které by mohly nastat po nasazení do provozu a automaticky se vyrovnat se situacemi, které by mohly nepříznivě ovlivnit provozní systémy s vysokými nároky na nepřetržitý provoz a bezpečnost dat.“

Debutující J Optimizer 2009
J Optimizer je nástroj nové generace na profilování a vyhledávání chyb v kódu Java. Tento produkt je založen na technologii OptimizeIt, kterou společnost Embarcadero získala od společnosti Borland Software v roce 2008 včetně celého vývojového týmu. J Optimizer umožní vývojářům v Javě najít a vyřešit problémy sníženého výkonu během vývoje aplikací na platformě Java SE/EE. Pomocí nástroje J Optimizer mohou vývojáři profilovat využívání paměti a CPU, vypisovat v reálném čase informace o vláknech a určovat, které části kódu jsou spouštěny – a to vše až na úroveň příkazové řádky. J Optimizer též obsahuje nástroj Request Analyzer (analyzátor požadavků) pro sledování úzkých míst v aplikaci na úrovni JDBC, JMS, JNDI, JSP, EJB, CCI a webových služeb.

DB Optimizer 1.5
DB Optimizer 1.5 je nejnovějším vydáním integrovaného vývojového prostředí Embarcadero pro ladění a profilování kódu v SQL. DB Optimizer maximalizuje výkon databází a aplikací tím, že umožní správcům databází rychle najít, rozpoznat a optimalizovat nevýkonný kód SQL. DB Optimizer 1.5 vychází z předchozí verze 1.0 a přidává nové vlastnosti jako průběžné profilování, kompletní podporu všech významných databázových platforem, přepracované uživatelské rozhraní a plnou podporu Unicode.

Performance Center
Embarcadero Performance Center je oceňovaný nástroj pro nepřetržité monitorování databází, který sleduje a vypisuje všechny aspekty databázové aktivity jako stav paměti, vstupy/výstupy, konkurenčnost, využití prostoru, stav sítě, objekty, uživatele a kód SQL – a tím dokáže označit výkonnostní problémy. Performance center je k dispozici ve verzi 2.5 a novou verzi 2.7 dostanou uživatelé ještě během druhého kvartálu roku 2009 v rámci údržby a podpory produktu.

Získejte přístup k optimalizaci výkonu kdekoli a kdykoli
Embarcadero nyní nově nabízí celou sadu nástrojů s názvem All-Access. Ta poskytne možnost pracovat na libovolném místě s libovolným nástrojem na vývoj aplikací a databází z firemní nabídky, a to i bez předchozí instalace. Nástroje All-Access umožňují rychlý vývoj klasických i webových aplikací, návrh a vývoj databází a správu databází. Všechny tři nové a rozšířené produkty, tedy J Optimizer, DB Optimizer a Performance Center, se okamžitě stanou součástí sady All-Access. Držitelé pasů na All-Access tedy ihned získají sadu nástrojů na ovládání výkonu systémů prostřednictvím cenově výhodného a jednoduchého licenčního modelu. Více informací o All-Access v češtině najdete na adrese http://www.em­bt.cz/cs/produk­ty/34-all-access, případně v angličtině na www.embarcade­ro.com/produc­ts/all_access.

Cena a dostupnost
Nové produkty J Optimizer a DB Optimizer 1.5 budou v ČR a SR k dispozici během první poloviny 4/2009, Performance center je k dispozici ihned ve verzi 2.5, nová verze 2.7 bude na trhu do konce druhého kvartálu roku 2009. Ceny produktů budou zveřejněny v katalogu produktů na http://www.embt.cz v okamžiku dostupnosti. Jako u všech produktů Embarcadero budou nové optimalizační nástroje součástí cenově výhodné sady nástrojů Embarcadero All-Access.

Další zdroje informací

  • J Optimizer 2009, informace o produktu: http://www.em­barcadero.com/pro­ducts/j_optimi­zer/index.php
  • J Optimizer 2009, videoprezentace: http://www.em­barcadero.com/re­sources/demos/jop­timizer.php
  • DB Optimizer 1.5, informace o produktu: http://www.em­barcadero.com/pro­ducts/db_opti­mizer/index.php
  • DB Optimizer 1.5, videoprezentace: http://www.em­barcadero.com/re­sources/demos/dbop­timizer.php
  • Performance Center, informace o produktu: http://www.em­barcadero.com/pro­ducts/performan­ce_center/
  • Performance Center, videoprezentace: http://www.em­barcadero.com/re­sources/demos/per­formance_center­.php
  • Snímky obrazovek uživatelských rozhraní produktů: http://www.em­barcadero.com/new­s/screenshots­.php

O společnosti Embarcadero Technologies
Společnost Embarcadero Technologies Inc. je vedoucím dodavatelem oceňovaných nástrojů pro aplikační vývojáře a databázové profesionály. Umožňuje jim správný návrh, rychlejší tvorbu a bezpečnější provoz softwarových aplikací bez ohledu na platformu či programovací jazyk. Devadesát ze sta největších společností v USA a aktivní komunita vice než tří miliónů uživatelů na celém světě se spoléhá na produkty Embarcadero, které jim pomáhají zvyšovat produktivitu, snižovat náklady, zjednodušovat přijímání změn a shod s normami a zrychlovat inovace. Společnost byla založena v roce 1993, její ústředí je ve městě San Francisco, USA; pobočky a partnery má v mnoha zemích. Embarcadero je online na adrese www.embarcade­ro.com. V České republice a Slovenské republice je zastoupením společnosti Embarcadero Technologies společnost Borland s.r.o. a její webovou prezentaci najdete na adrese www.embt.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).