Hlavní navigace

Nové otevřené síťové systémy Sun s extrémním výkonem a účinností kladou důraz na konvergenci počítačových, síťových a úložných technologií

[Tisková zpráva] Sun představuje vyspělou blade architekturu s novými vlastnostmi z hlediska síťových rozhraní, spravovatelnosti a chlazení; Nové servery a blade servery podporují flash disky a používají procesory Intel Xeon řady 5500

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie – 14. dubna 2009, PRAHA – 27. května 2009 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA), uvedla nové produkty a technologie v rámci své strategie Open Network Systems, které přinášejí výrazný nárůst výkonu aplikací spolu s masivní účinností a škálovatelností pro maximální ekonomickou výhodnost provozu datových center a počítačových sítí typu cloud. Nové produkty představují tržní špičku z hlediska konvergence otevřených počítačových systémů, sítí, softwaru a úložných systémů. Záznam webcastu z uvedení produktů a podrobnější informace o produktech najdete na webu http://www.sun­.com/launch.

Široké portfolio nových produktů, které Sun představil na konferenci pro své severoamerické partnery v Las Vegas, zahrnuje novou vyspělou architekturu blade systémů, nové síťové technologie a sedm nových systémů založených na procesoru Intel Xeon řady 5500. Zvláštní nabídky a prodejní akce k novým serverům typu blade a x64 včetně program Sun Try and Buy najdete na adrese http://www.sun­.com/tryandbu­y.

„Dnešní zákazníci požadují od informačních technologií tři věci – rychlost, jednoduchost a úsporu. Pojetím Sun Open Network Systems kombinujeme naše inovace na poli sítí, systémovou odbornost, náš stěžejní intelektuální majetek a inovativní návrhy a transformujeme komoditní komponenty na nové platformy s průlomovým výkonem, účinností a škálovatelností,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Naše nové systémy x64 s integrovanými síťovými technologiemi, vyspělou tepelnou správou, otevřeným softwarem a otevřenými úložišti přinesou datovým centrům od základu vyšší výkon a maximální užitek z investic do IT.“ Sun se ve svém přístupu stále drží principu „Síť je počítačem“ a integrací různých technologií přináší rychlost, jednoduchost a úsporu: flash disky (SSD) a platformy Open Storage přinášejí rychlost, integrované síťové technologie jednoduchost, vyspělá tepelná správa a operační systém Solaris přinášejí úsporu.

RYCHLOST: Nové systémy x64 přinášejí průlomový výkon pro virtualizaci, podnikové aplikace, webové aplikace a HPC infrastruktury
Nové servery Sunu přinášejí do datového centra maximální výkon, účinnost a škálovatelnost, podporují různé operační systémy jako Solaris, Linux a Windows i virtualizační řešení Sun xVM Ops Center, VMware, Microsoft Hyper-V a Solaris Containers, která umožňují bez přidaných nákladů a s nízkou režií používat integrovanou virtualizaci. Mezi nové servery x64 a blade systémy Sun s procesorem Intel Xeon řady 5500 patří: Virtualizace:

  • Server Sun Fire X4270 – Nejvýhodnější server pro konsolidaci a virtualizaci v prostorově efektivním 2RU provedení pro pobočkové kanceláře nebo firemní oddělení i pro konsolidaci horizontálně škálovaných datových center.
  • Serverový modul Sun Blade X6270 – Poskytuje až 2× větší propustnost než konkurenční blade servery a v kombinaci s modulem Sun Virtual Network Express (NEM) nabízí integrované virtualizační řešení, jež zahrnuje server i síť.

Podnik a web:

  • Server Sun Fire X4170 – Přináší výkon 4U systému v kompaktním 1U provedení až se 75procentní úsporou místa v racku. Spotřebovává o 60 procent méně energie a jeho cena je poloviční proti konkurenčním čtyřsoketovým systémům o rozměrech 4 RU.
  • Server Sun Fire X2270 – Nabízí trojnásobek výkonu systémů současné generace při 66procentní spotřebě energie. Sun Fire X2270, coby nejkompaktnější server ve své třídě, přináší až 50procentní úsporu místa v datovém centru.
  • Server Sun Fire X4275 – Ideální server pro nejnáročnější streamované multimediální aplikace. Přináší 12 TB úložné kapacity za cenu nižší, než dolar na gigabajt, s výraznou úsporou místa a energie.
  • Pracovní stanice Sun Ultra 27 – Jediná pracovní stanice ve své třídě, která podporuje grafický procesor NVIDIA FX5800. Až s 12 GB hlavní paměti a 4 GB grafické paměti nabízí vizualizační výkon, který ve své třídě v podstatě nemá obdoby.

Vysoce výkonné počítačové systémy:
Serverový modul Sun Blade X6275 – První blade server, který podporuje rozhraní InfiniBand Quad Data Rate (QDR) pro extrémní výkon a energetickou účinnost vysoce výkonných výpočetních aplikací. Serverový modul Sun Blade X6275 posouvá výkonové limity – plně obsazená skříň Sun Blade 6048 poskytuje ve špičce výkon až devět TeraFLOPS. Volitelné moduly Sun Flash poskytují 24 GB vysoce výkonného, efektivního a spolehlivého úložiště na uzel.

Další produktové informace a specifikace jsou k dispozici na adresách: http://www.sun­.com/x64 a http://www.sun­.com/blades.

Sun jako jediný výrobce nabízí jednotky SSD ve všech svých platformách a je také první a jedinou společností, která dodává systémy se zabudovanými flash moduly. Tyto úložné technologie další generace odstraňují těžko průchodná místa a dále zlepšují výkon aplikací. Díky integraci technologie SSD na úrovni softwaru, systémů a úložišť mohou zákazníci dosáhnout až 70× rychlejší odezvy, osmkrát vyšší propustnosti a o 38 % nižší spotřeby energie proti serverům s tradičními rotujícími pevnými disky. Spolu s vylepšeními diskových polí Sun Storage J4000 v oblasti konektivity a výkonu a aktualizovanými procesory v úložném serveru Sun Fire x4540 poskytuje portfolio Sun Open Storage ještě větší výkon s masivní hustotou datových úložišť a nízkými náklady na GB. Další informace o platformách Sun Open Storage jsou k dispozici na webu: http://www.sun­.com/openstora­ge.

JEDNODUCHOST: Integrované řešení sítě a správy
Sun jako první výrobce ve svých nových serverech Sun Fire x64 a Sun Blades nabízí integrovaná a vysoce výkonná síťová rozhraní s nízkou latencí, která šetří náklady, a odstraňují komplikace. Pomocí technologie Sun NEM pro modulární systémy Sun Blade a servery mohou zákazníci výrazně omezit náklady a komplikace a zjednodušit rozsáhlé implementace blade serverů ve stávajícím síťovém prostředí. Mezi integrovaná síťová řešení Sunu patří:

  • Sun Blade 6000 Virtual Network Express Module (NEM) – Vysoce výkonný modul 10gigabitového ethernetu s nulovými nároky na správu a rychlým přidělováním ve virtualizovaném prostředí, který přináší téměř bezprecedentní náklady na port, kabeláž omezenou v poměru 10:1 a podstatné zjednodušení síťové infrastruktury, neboť odstraňuje celou jednu přepínanou vrstvu.
  • Sun Blade 6048 InfiniBand (IB) Quad Data Rate NEM (QNEM) – Špičkové řešení pro intenzivní pracovní úlohy vyžadující nízkou latenci a vysokou propustnost. Je navrženo pro vysoce škálovatelný Sun Blade 6048 Modular System a lze je snadno škálovat od jediné skříně až na výpočetní clustery s více než 5000 uzly.
  • Adaptéry Sun Quad Data Rate IB and Host Channel (QDR HCA) – Rozšiřují funkčnost QDR na výpočetní uzly představované blade a rackovými servery a poskytují vrcholný poměr výkonu a ceny.

Další informace o síťových technologiích Sunu jsou k dispozici na adrese: http://www.sun­.com/blades

Nové blade a rackové servery mohou zákazníci snadno a jednoduše spravovat pomocí řešení jednotné správy systémů Sun Integrated Lights Out Manager (ILOM). Sun ILOM se rovněž snadno a jednoduše integruje s předními platformami pro správu systémů včetně Sun xVM Ops Center nebo řídících a monitorovacích nástrojů jiných výrobců.

ÚSPORA: Optimalizace systému Solaris využívá podnikové funkce procesorů Intel Xeon řady 5500, vyspělá tepelná správa zvyšuje energetickou účinnost
Platforma Solaris, tedy systémy Solaris 10 i OpenSolaris, byla rozšířena o podporu vylepšených vlastností nových procesorů Intel Xeon 5500 z hlediska výkonu, energetické účinnosti a spolehlivosti. Servery s procesory Intel Xeon řady 5500 a systémem Solaris dokážou automaticky využívat nové technologie Intel Quick Path Interconnect, Intel Turbo Boost a Intel Hyper-Threading, jež přispívají k vyššímu výkonu a škálovatelnosti. Další informace najdete na webové stránce: http://www.sun­.com/solaris/in­tel.

Nová chladicí dvířka Sun Cooling Door pro modulární systém Sun Blade 6048 s kapacitou až 35 kW na skříň poskytují až šestkrát efektivnější chlazení skříně než standardní systémy chlazení datového centra a zvyšují efektivní výpočetní hustotu až o 70 procent proti tradičním možnostem chlazení ve skříni. Dvířka Sun Cooling Door mohou využívat stávající infrastruktury vodního chlazení i ekologický chladicí plyn. Další informace o technologii Sun Cooling Door najdete na adrese: http://www.sun­.com/servers/co­oling

Otevřené síťové systémy Sun vytvořily více než tucet světových rekordů v uznávaných testech Nové x64 servery a blade moduly Sunu poskytují až trojnásobek výkonu dvousoketových systémů s předchozí generací procesorů Intel Xeon, takže nabízejí dramatický nárůst výkonu zpracování rozmanitého spektra pracovních úloh:

Podnikové a webové aplikace:
Benchmark TPC-H @ 1000GB – Server Sun Fire X4275 vytvořil světový rekord mezi všemi neclusterovými systémy, nabízí 4× výhodnější poměr ceny a výkonu než konkurence. Řešení Sunu vytvořilo světový rekord v kategorii dvouprocesorových systémů se softwarem Solaris 10 a Sybase IQ 15.(2)

Test výkonu standardní dvouvrstvé aplikace SAP SD – Server Sun Fire X4270 s aplikací SAP ERP Release 6.0 Enhancement Pack 4 (Unicode), databází Oracle Database a systémem Solaris 10 vytvořil nejlepší výsledek dvouprocesorového serveru ve standardním testu dvouvrstvé aplikace SAP SD k 30. březnu 2009.(3)

Benchmark SPECweb2005 – Server Sun Fire X4270 je nejrychlejší webový server na trhu. Překonal výkon podobně vybaveného serveru HP DL 380 G6 s větší pamětí ve standardizované typové úloze pro posouzení výkonu webových serverů. 2RU server Sunu tak představuje vrcholné řešení pro datová centra, která se potýkají s omezeným napájením a místem.(4)

Thomson Reuters Market Data System Benchmark – Serverový modul Sun Blade X6270 s aplikací Reuters Market Data System 6.3.3 (RMDS) na systému Solaris 10 dosáhl nejvyšší propustnosti 1 540 000 zpráv za sekundu v případě komponenty Source Distributor a 1 330 000 zpráv za sekundu v případě point-to-point-serveru (P2PS). Nový výsledek v této typové úloze dokládá robustnost implementace protokolu 10Gb ethernetu v Solarisu 10. Tradiční topologie RDMS na serveru Sun Blade x6270 díky ní dokáže zvládnout propustnost až 850 000 zpráv za sekundu s celkovou latencí pod jednu milisekundu.

Java:
Benchmark SPECjvm2008 – V tomto testu obecné vícevláknové aplikace v Javě dosáhl serverový modul Sun Blade X6270 prvenství. Zákazníkům, kteří používají Java Runtime Environment (JRE) ke spuštění jediné aplikace v daném systému, nabízí spolu se softwarem OpenSolaris 2008.11 a Java HotSpot osvědčené a stabilní prostředí s nejlepším výkonem na trhu.(5) Benchmark SPECjbb2005 – Serverový modul Sun Blade X6270 se systémem OpenSolaris 2008.11 a nejnovější verzí softwaru Java HotSpot vytvořil světový rekord v kategorii systémů x86 s jedinou instancí Java Virtual Machine (JVM). Tato typová úloha představuje reálný scénář implementace serverové aplikace Java a demonstruje mimořádnou škálovatelnost a optimalizovaný výkon softwarových produktů Sunu.(6)

Sun rovněž vytvořil půl tuctu světových rekordů v testech HPC. Viz související tisková zpráva: http://www.sun­.com/aboutsun/pr/2009–04/sunflash.20090414­.2.xml. Podrobné informace a úplný seznam všech výsledků systémů Sun Open Network v testech najdete na webu: http://www.sun­.com/benchmar­ks.

Zákazníci jsou z nových systémů Open Network nadšeni
„My v Sandia National Labs jsme nadšeni, že patříme mezi první zákazníky nových produktů Sun Blade X6275 a Sun Blade 6048 QDR InfiniBand Network Express Module. Kromě nich budeme rovněž implementovat paralelní souborový systém Lustre, který dokonale vyhovuje našim přísným požadavkům na propustnost. Očekáváme, že vysoce výkonné počítačové systémy, které vyvíjíme ve spolupráci se Sunem a které používají nové procesory Intel Xeon 5500, integrované komunikační rozhraní InfiniBand, nové IB přepínače Sun i inovativní chladicí dvířka Sunu, nám přinesou obrovský nárůst efektivity využití místa, energie a financí,“ řekl Dr. Robert W. Leland, ředitel centra počítačových a síťových služeb, Sandia National Laboratories.

Systémy Sun x64 s procesory Intel Xeon přinášejí hodnotu zákazníkům v širokém spektru řadou odvětví od telekomunikací až po média a zábavní služby. Mezi zákazníky, kteří je používají, patří například Australský meteorologický úřad, Australská národní univerzita (ANU), jihoafrické Centrum pro vysoce výkonné počítačové systémy, Projekt Galileo, Last.fm, Národní laboratoře Sandia a Univerzita Curychu. Případové studie zákazníků serverů Sun x64 najdete na webu http://www.sun­.com/customer­s/.

Služby Sunu pomáhají zákazníkům odstartovat
Sun nabízí rozsáhlé portfolio služeb, které pomáhají maximalizovat výkon serverové řady x64. Zaměřují se na nejrůznější aspekty od poradenství týkajícího se virtualizace a úspory energie, až po služby vysoce výkonných výpočetních aplikací. Pomocí virtualizačních a konsolidačních služeb Sunu mohou zákazníci snížit náklady na napájení a chlazení až o 60 procent a zvýšit úsporu místa až o 57 procent.(1) V rámci služeb podpory k modulárním systémům Sun Blade mohou klienti rovněž využít jedinečné cenové modely, kdy jedna cena pokrývá náklady na všechny komponenty v šasi. Další informace o službách společnosti Sun najdete na webu http://www.sun­.com/service.

Dostupnost a cena
Doporučené ceny produktů Sun Fire x64 pro USA začínají od 1 488 dolarů. Všechny ceny jsou uvedeny v amerických dolarech. Další informace o akčních nabídkách k novým serverům x64 Sunu najdete na adrese: http://www.sun­.com/x64. V průběhu roku 2009 plánuje Sun nabídnout ještě systémy Sun Netra s procesory Intel Xeon řady 5500.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Sun Microsystems vyvíjí technologie podporující růst globálního trhu. Drží se jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“) a prostřednictvím sdílených inovací, komunitního vývoje a vedoucí pozice v oblasti open source prosazuje spolupráci. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.