Hlavní navigace

Nové počítače Lenovo IdeaPad spojují výkon a kvalitu s moderním designem

[Tisková zpráva] Praha, 24. července 2009 - Společnost Lenovo vstupuje na český trh s novými notebooky a netbooky řady IdeaPad určenými pro spotřebitelský segment. Společnost Lenovo se na českém trhu do této doby zaměřovala především na podnikate a firmy s portfoliem notebooků z legendární řady ThinkPad. U nových notebooků a netbooků z rodiny IdeaPad určených domácím uživatelům jdou špičkové technologie Lenovo ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním a stylovým designem.

Sdílet

Nový notebook IdeaPad U350 spojuje tenký a lehký design s výjimečným výkonem za velmi příznivou cenu. Netbooky IdeaPad S10–2 a IdeaPad S12 nabízí všem internetovým nadšencům, uživatelům sociálních sítí a mobilním spotřebitelům to nejlepší z technologií, konektivity, stylu a zábavy.

„Uživatelé požadují stále tenčí a lehčí počítače s rozšířenou konektivitou a velmi dlouhou výdrží baterie tak, aby vyhovovaly jejich stále mobilnějšímu životnímu stylu,“ říká Dion Weisler, viceprezident Business Operations, Idea Product Group, Lenovo. „Abychom vyhověli této rostoucí kategorii‚ tenkých notebooků, přicházíme s výrobky, jako jsou notebook IdeaPad U350, netbook IdeaPad S12 nebo S10–2“

Notebook IdeaPad U350
Lenovo klade velký důraz na design a nabízí tak svým zákazníkům ideální poměr mezi přenositelností a výkonem. Hmotnost notebooku IdeaPad U350 v lesklém černém a stříbrném provedení začíná na 1,6 kg a tloušťka je méně než 25 mm1. Zatímco navenek je tenký a lehký, uvnitř skrývá celou řadu nejnovějších technologií pro maximalizaci výpočetního výkonu a skvělou zábavu. Obrazovka s LED podsvícením o úhlopříčce 13,3 palce s vysokým rozlišením a poměrem stran 16:9 a konektor HDMI umožňují uživatelům plně si užít sledování filmů a dalších multimédií ve vysokém rozlišení.

Notebook IdeaPad U350 rovněž obsahuje několik nečekaných funkcí, jako je např. senzor okolního světla, který automaticky upravuje jas obrazovky podle aktuálních světelných podmínek a snižuje tak námahu očí a prodlužuje výdrž baterie. Funkce Dolby Sound Room rozšiřuje zážitek z videa o prostorový zvuk ve vysoké kvalitě. S technologií rozpoznání obličeje VeriFace lze nastavit svůj obličej jako heslo pro snadné přihlášení. Notebook obsahuje rovněž kameru pro video messaging nebo hovory přes Skype s připojením přes WiFi.

Multimediální funkce pohání nízkonapěťový procesor Intel® Core™2Solo SU3500, 4 GB vysokorychlostní paměti DDR3 a 320GB pevný disk. Tyto technologie pomáhají uživatelům pracovat lépe a rychleji, např. při úpravě videa pro umístění na sociální sítě či sledování streamovaného videa. Pro vysokou spolehlivost nezbytnou pro korporátní uživatele si Lenovo vypůjčilo funkci Active Protection System z řady notebooků ThinkPad. Ta pomáhá chránit data dočasným zastavením pevného disku v případě pádu notebooku. Notebook IdeaPad U350 rovněž podporuje systém OneKey™ Rescue pro pomoc při záchraně dat a obnově systému několika jednoduchými kroky v případě poškození.

Netbook IdeaPad S12
Lenovo rovněž uvádí svůj první 12palcový netbook. Mezi klíčová vylepšení patří právě 12palcová obrazovka a plnohodnotná klávesnice.

Netbook IdeaPad S12 nabízí dostatek času na práci díky až šestihodinové výdrži baterie a podporuje tak požadavky uživatelů netbooků na mobilitu2. Pro uchování fotografií, hudby a videí má netbook IdeaPad S12 k dispozici 160GB pevný disk3. V případě poškození dat pomůže OneKey™ Rescue System společnosti Lenovo, který pomáhá obnovit uživatelská data nebo systémová nastavení.

IdeaPad S12 v elegantním a sofistikovaném designu je ideální zařízení pro komunikaci a zábavu. Již pár vteřin po zapnutí lze být online v prostředí Lenovo Quick Start, zkontrolovat e-maily, posílat zprávy, prohlížet webové stránky či hovořit přes Skype bez čekání na plné naběhnutí operačního systému. Dále si mohou uživatelé užívat prostorový zvuk v libovolných sluchátkách díky technologii Dolby Headphone. Čtečka karet 4 v 1 podporuje mnoho multimediálních formátů. Technologie rozpoznání obličeje VeriFace umožňuje přihlášení prostřednictvím uživatelova obličeje.

Lenovo navrhlo netbook IdeaPad S12 pro uživatele, kteří hledají extrémně tenké, přenosné a dostupné zařízení. Lenovo rozšířilo obrazovku WXGA z 10,1 palce na 12,1 palce a zvětšilo klávesnici na stejnou velikost jako mají notebooky standardní velikosti, takže její používání je jednodušší a pohodlnější. Touchpad je vybaven technolgií Multi-Touch, která usnadňuje pohyb v dokumentech. Co se týče přenosnosti, tak se svojí tloušťkou a váhou patří mezi nejlehčí mezi 12palcovými netbooky.

Netbook IdeaPad S10–2
S hmotností od 1.1 kg a tloušťkou 2,54 cm posouvá nový netbook IdeaPad S10–2 laťku v mobilitě. Lenovo rovněž upravilo design víka dispeje na netbooku IdeaPad S10–2, který obsahuje výrazný, moderní a sofistikovaný kroužkovitý vzor.

Zatímco velikost netbooku se kvůli větší přenosnosti snížila, Lenovo zlepšilo jeho použitelnost větší klávesnicí oproti předchozím modelům. Její velikost dosahuje téměř 90 procent standardní notebookové klávesnice, takže samotné psaní se blíží klasickým notebookům. Netbook má rovněž dvě stejně velké klávesy Shift, umístěné na obou stranách klávesnice. Touchpad na netbooku je větší a pohodlněji se používá, IdeaPad S10–2 rovněž obsahuje tři USB porty pro větší rozšiřitelnost, čtečku karet 4 v 1 pro použití různých multimediálních nástrojů a výdrž jeho baterie dosahuje až šesti hodin4, díky čemuž vyhovuje nárokům na mobilní životní styl svých uživatelů. Software pro úsporu energie v netbooku IdeaPad S10–2 prodlužuje výdrž baterie až o 30 procent oproti předchozím modelům.

Lenovo vybavilo netbook IdeaPad S10–2 technologií Dolby Headphone pro umocnění zvukového prožitku uživatelů, kteří si mohou nasadit jakákoliv sluchátka a slyší prostorový zvuk v konfiguraci 5.1 kanálů. Netbook disponuje funkcí Lenovo QuickStart pro rychlé používání oblíbených aplikací. Díky této funkci mohou uživatelé poslouchat hudbu, prohlížet fotografie, posílat zprávy nebo dokonce realizovat hovory přes Skype, aniž by čekali na spuštění operačního systému.

Uživatelé rovněž ocení technologii rozpoznání obličeje VeriFace, s níž se do počítače přihlašují přes svůj obličej místo zadávání dlouhých hesel. Vestavěnou kameru lze použít pro nahrávání vizuálních zpráv nebo pro realizaci internetových hovorů, čímž se netbook stává ideálním přenosným „centrem zábavy“.

Zvýšená pozornost je věnována ochraně dat. Se systémem OneKey™ Rescue System mohou uživatelé několika jednoduchými kroky obnovit svá data v případě jejich poškození. Nástroj lze rovněž nakonfigurovat, aby spustil antivirovou kontrolu před startem operačního systému. a uživatelům umožnil zálohu a obnovu dat. Netbooky nabízejí navíc přidaný výkon díky nejnovější procesorové technologii Intel Atom, 10,1palcové obrazovce LED a dostatečné kapacitě pevného disku.

Ceny a dostupnost
IdeaPad U350, S10–2 a S12 budou v prodeji od začátku srpna. Doporučená koncová cena je 14.490 Kč bez DPH pro IdeaPad U350, 9.390 Kč bez DPH pro IdeaPad S12, 7.990 Kč bez DPH pro IdeaPad S10–2.

1 Se čtyřčlánkovou baterií
2 Se šestičlánkovou baterií
3 Platforma je při použití Windows XP omezena na 1 GB paměti a 160GB pevný disk
4 Se šestičlánkovou baterií

O společnosti Lenovo
Společnost Lenovo je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců špičkové výpočetní techniky. Obchodní model společnosti Lenovo je postaven na inovacích, efektivním provozu a úsilí o maximální uspokojení zákazníka, přičemž společnost zároveň významně investuje na rozvíjejících se trzích. Společnost Lenovo v dnešní podobě vznikla akvizicí divize osobních počítačů IBM a dnes se věnuje vývoji, výrobě a prodeji spolehlivých, vysoce kvalitních, bezpečných a snadno použitelných technologických produktů a služeb pro zákazníky z celého světa. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).