Hlavní navigace

Nové přístupové body Linksys pro sítě Wireless-G lze připojit kdekoli i bez přístupu k elektrické zásuvce

[Tisková zpráva] 10. února 2006 — Linksys®, divize společnosti Cisco Systems, Inc., a známý vedoucí dodavatel hardwaru pro hlasovou, bezdrátovou a síťovou komunikaci určeného spotřebitelům, domácím kancelářím a malým podnikům, uvedla na trh dva nové přístupové body pro sítě Wireless-G, které umožňují napájení po ethernetové lince PoE (Power over Ethernet) a jsou určeny do prostředí malých podniků. Nová zařízení Wireless-G Access Point with PoE (WAP54GP) a Wireless-G Exterior Access Point with PoE (WAP54GPE) umožňují vysokorychlostní a dobře zabezpečené bezdrátové prosíťování prostorů uvnitř i vně budov.

Sdílet

Při instalaci přístupových bodů do obtížně dostupných míst může být zřízení elektrické zásuvky časově náročné a velmi nákladné. Průmyslový standard 802.3af s označením Power over Ethernet umožňuje snadnou a úspornou instalaci všude tam, kde elektrické zásuvky nejsou k dispozici, jako jsou sklepy, sklady, venkovní zdi nebo nádvoří. Nové přístupové body pro sítě Wireless-G jsou napájeny pomocí ethernetového kabelu připojeného ke směrovači nebo přepínači vybaveného zdrojem napájení podle standardu PoE. Zařízení umožňují bezdrátově propojit notebooky a stolní počítače s dalšími klienty sítě Wireless-G nebo B, stejně jako s kabelovými ethernetovými sítěmi a sdílet soubory, výpočetní zdroje a rychlá broadbandová internetová připojení.

Přístupové body mohou být také použity jako mosty a fungovat tak jako „bezdrátový kabel“ pro propojení vzdálených oblastí a vytvoření jednotné sítě se sdílenými zdroji. Pro podniky s důvěrným i veřejným přístupem do sítě mohou být přístupové body konfigurovány s vícenásobnými nastaveními SSID a VLAN a sloužit tak k oddělení jednotlivých režimů síťového provozu. Tyto přístupové body jsou ideální pro malé podniky, v nichž je potřeba různé pracovní oblasti oddělit na malém prostoru nebo v nichž by bylo obtížné instalovat novou kabeláž.

„Mnoho našich zákazníků vyžadovalo bezdrátová řešení s využitím standardu PoE tak, aby mohli rozšířit dosah svých bezdrátových sítí na více míst v podniku,“ řekl Allen Powell, ředitel Linksysu pro přímý prodej. „Tyto přístupové body umožňují našim zákazníkům dále zvýšit produktivitu jejich podniků. Linksys má v současnosti ve svém portfoliu okolo 70 bezdrátových produktů, a tyto jsou první, které využívají standard PoE.“

Nový vnitřní i venkovní přístupový bod využívá zabezpečovací technologie WEP (Wired Equivalent Privacy) a WPA (Wi-Fi Protected Access™). WPA využívá k zabezpečení bezdrátových přenosů pokročilé šifrovací metody. Podpora WPA2 je k dispozici prostřednictvím aktualizovaného firmwaru, který bude možné stáhnout z webových stránek Linksysu koncem prvního čtvrtletí 2006. Síť tvořenou novými přístupovými body bude možné dále zabezpečit díky filtrování MAC adres, které umožňuje přístup do bezdrátové sítě pouze adresám nastaveným administrátorem sí­tě.

Wireless-G Exterior Access Point je navržen pro použití ve venkovním prostředí v místech, kde se pracovníci nebo zákazníci potřebují připojovat k podnikové síti. Odolná konstrukce vnějšího pláště chrání přístupový bod před vlivy počasí a zjednodušuje jeho umístění mimo budovu.

Cena a dostupnost: Wireless-G Access Point with PoE (WAP54GP) a Wireless-G Exterior Access Point with PoE (WAP54GPE) jsou ke koupi okamžitě prostřednictvím distributorů, přímých obchodních kanálů a internetových obchodů. Cena v maloobchodě by měla dosáhnout zhruba 6329 Kč bez DPH, resp. 12 300 Kč bez DPH.

O společnosti Linksys
Linksys, divize Cisco Systems. Inc., (NASDAQ: CSCO) byla založena v roce 1988 a v současnosti je renomovaným globálním leaderem v segmentu bezdrátových, VoIP a ethernetových sítí pro spotřebitele, domácí kanceláře a malé podniky. Cílem společnosti je usnadnit a zpřístupnit svým zákazníkům využívání sítí. Nabízí proto novátorské a oceňované produkty, které se jednoduše integrují s mnoha dalšími zařízeními a aplikacemi. Linksys také poskytuje svým zákazníkům špičkovou produktovou podporu.

Více informací a fotografie produktů ke stáhnutí naleznete na www.linksys.com.

Poznámka: Uváděné hodnoty rychlosti a výkonnosti jsou založeny na příslušných standardech a specifikacích. Skutečná výkonnost se může měnit v závislosti na provozních podmínkách a síťové konfiguraci.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).